Publicat 25 Aug 2020 | Reactualizat 22 Sep 2020 | Expiră 25 Sep 2020

Profesori de limba engleza si germana pentru E-Learning

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profesori de limba engleza si germana ca si colaboratori pentru E-Learning

Cerinte:

1. Pentru cursurile de limba germana si engleza online cautam traineri. Oferim cursuri online pentru pregatire la examene de certificari Cambrigde, Goethe institut , TELC, cursuri business, engleza si medicina medicala , cursuri pentru copii, adolescenti si adulti

Cerinte, profilul candidatului
Studiul Facultatii de limbi straine, limba germana sau engleza
Studiul altei facultatii cu profil umanist de cel putin 4 ani ca ASE , Facultatea de Drept, Medicina etc.
Cunostinte IT/ utilizarea computerului, Office

-Cunoaşterea la nivel C1-C2 a limbii germane si/sau engleza
-Native Speaker sunt favorizati

Experienta:

-Experienta ca profesor in invatamantul cu adulti si copii la diverse institutii private si de stat,
-Experienta in predarea de cursuri pe platforme digitale, interactive, E-Learning, Zoom, Skype

Metode si didactica:

-Cunoasterea metodelor si tehnicilor de predare interactive, bazate pe dezvoltarea competentelor si abilitatilor profesionale, dezvoltare personala, cunostinte si tehnici de predare avand la baza tabla interactiva, computerul, videoproiectorul,

Perfectionari:

-Urmatorele diplome reprezinta un avantaj:

-Certificat de formare Cambridge sau certificate de perfectionari in metodica Goethe Institut sau dorinta de a absolvi aceasta formare,

-Certificate/Diplome care atesta cunostinte de limba staina predate – Goethe Institut, Cambridge, Telc,

-Cunostinte de computer: Internet, Word, Utilizarea platformei Zoom, Skype

Competenta interculturala

-Stationare in spatiu cultural al limbi predate cel putin doi ani,

Avantaj:

Candidatii cu dubla calificare limba germana si engleza prezinta un avantaj,

-Candidatii cu PFA sau SRL reprezinta un avantaj,
-Computer personal cu account pe platforma Zoom
-Conditii tehnice pentru predarea in E-Learning
-Deplasare la domiciliul clientului daca este nevoie.

Descrierea jobului

-Salariu motivant si competitiv

Leonhardt- Centrul German de comunicare si pregatire profesionala- este un centru inovativ care este specializat pe oferta de cursuri de limbi germanice, engleza si germana pentru copii si adulti, in dezvoltare personala si consultanta de orientare profesionala si aplicatie pentru loc de munca internationala. Suntem o echipa de specialisti cu o experienta de 20 ani pe piata de munca internationala.

Oferim cursuri la standarde internationale, in coformitate cu cadrul comun de referinta a limbilor straine, utilizind o didactica sistemica - integrativa, bazata pe dezvoltarea personala. In acest sens utilizam cele mai noi tehnici digitale si metode interactive de predare, care dezvolta si activeaza competentele si abilitatile personale.

Expirat
Profesori de limba engleza si germana pentru E-Learning  -  LEONHARDT-CENTRUL GERMAN DE COMUNICARE SI PREGATIRE PROFESIONALA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles