Profesor invatamantul prescolar - limba germana

Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Calitati/valori pe care le cautam si le asteptam de la viitoarea noastră colegă: absolventă de studii ce-i conferă calificare in domeniu, seriozitate, responsabillitate, implicare, echilibrată, veselă.

Descrierea jobului

Activitati specifice fisei posului de educator/profesor invatamantul prescolar.

Gradinita este situata intr-o zona speciala a orasului, intr-o vila impunatoare cu spatii generoase.
Traditie de 20 de ani in furnizarea de servicii educationale in limba germana (Programul in limba germana Kreative Erziehung), cu rezultate foarte bune la admiterea la Colegiul German Goethe.
Salariul este motivant.
Masa de pranz asigurata.
Vacante, de Craciun/Anul nou, Paste, de vara.

Gradinita cu program normal si prelungit, care functioneaza in Bucuresti- Sector 1 si care are drept scop principal: Pregatirea copiilor prescolari/scolari pentru viata si scoala, concomitent cu invatarea limbii germane la nivel matern prin intermediul Programului in limba germana Kreative Erziehung, program ce continua si pe perioada activitatilor de tip after-school (limba germana) pentru copiii claselor 0-4.
Publicat 6 iul. 2021 Expiră 5 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos