Publicat 04 Feb 2021 | Reactualizat 04 Mar 2021 | Expiră 07 Mar 2021

Profesor Constanta Școală Montessori

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

· Dai dovadă de blândețe, empatie, seriozitate și responsabilitate în ceea ce privește îngrijirea și supravegherea copiilor aflați în grupei tale?
· Comunici foarte bine cu copiii și reușești să îi faci să fie atenți la ceea ce ai de spus?
· Te adaptezi cu ușurință oricărei situații, fiind pregătit pentru a reacționa rapid chiar și în situațiile de criză (de exemplu, un conflict între copii)?
· Ai un spirit de observație foarte bun?
· Ești o fire veselă, cu o atitudine pozitivă?
· Ai o răbdare de fier și reușești să îți păstrezi calmul și controlul în fiecare moment?
· Dai dovadă de fermitate în luarea deciziilor și în implementarea lor, astfel încât să păstrezi ordinea și disciplina în cadrul grupelor de copii cu care lucrezi?
· Ești onest, consecvent și perseverent, reușind să îți păstrezi energia pentru activitățile din fiecare zi?
· Ai o cultură generală bogată și multă imaginație, doi factori esențiali, care te ajută să găsești întotdeauna noi soluții creative pentru formarea și educarea copiilor?
Te așteptăm în echipa noastră.

Descrierea jobului

Gradinita/ Scoala cu program Montessori caută profesor pentru grupa de Varsta 6-12 ani.
Institutia va asigura certificarea/ calificarea candidatului selectat în Cehia/ Praga.
Cursul durează 1 an și se desfășoară online. Unele module au nevoie de prezenta fizica la centru din Praga. Plecările nu sunt foarte dese și nu sunt mai lungi de 7 zile.
Vei amenaja și vei delimita spațiul de joacă de spațiul de învățare, astfel încât copiii să se simtă bine, să fie inspirați de decorul acestor două locuri;
Vei face o planificare anuală a programului de la scoala, de la lecții, la activitățile de recreere și joacă ale copiilor.
Vei implementa această planificare conform calendarului stabilit;
Vei comunica în permanență cu copiii, te vei asigura că sunt bine și evoluția lor este continuă;
Vei coordona activitățile și jocurile didactice ale copiilor;
Vei supraveghea cu mare atenție aceste activități, astfel încât cei mici să fie tot timpul în siguranță;
Vei urmări progresul acestora atât din punct de vedere educațional, emotional cât și din perspectivă personală;
Vei menține o relație strânsă cu familia lor, comunicându-le părinților evoluția copilului, dar și eventualele schimbări de comportament sau atitudine;
Vei fi responsabil pentru disciplina din clasa de copii și vei da dovadă de tact în relația cu ei;
Vei colabora cu ceilalți colegi din echipă.
Programul este flexibil.
Pentru peroanele care nu locuiesc în Județului Constanta se va asigura cazare.

WWL Services is an international recruitment agency specializing in attracting talent and selecting professionals staff.

Expirat
Profesor Constanta Școală Montessori  -  World Wide Logistics Services S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles