Publicat 26 Ian 2017 | Reactualizat 26 Feb 2017 | Expiră 27 Feb 2017

PRODUCTION MANAGER

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare tehnice, de preferinta in domeniul electronic sau conexe
- 2 ani experienta minimum intr-un mediu de productie electrice/electronice, de preferinta productie de volum
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
- abilitati de comunicare, organizare si conducere
- multi tasking
- persoana echilibrata, dar dinamica si energica proactiva

Descrierea jobului

- conduce, defineste si ofera support in derularea activitatilor legate de productie, adoptand o atitudine de imbunatatire continua astfel incat sa atinga cerintele clientilor in materie de livrari conform termenelor si cantitatilor agreate, calitatea ceruta de client si respectand bugetele stabilite, indicatorii principali sunt corelati de utilizarea eficienta a resurselor, realizarea planului de productie si livrari, precum si mentinerea calitatii produselor la standardele agreate.
- se ghideaza dupa principiile Lean Manufacturing
- asigura respectarea standardelor ESD, ISO, UL a procedurilor si instructiunilor de lucru pentru procesul de productie. Cerintele de calitate sunt conform standardelor IPC 610/620 si cu cerintele expres ale clientilor
- asigura utilizarea corespunzatoare a echipamentelor de lucru conform proceselor agreate
- revizuieste in permanenta necesarul de personal si solicita ajustea lui in conformitate cu cerintele de productie
- supervizeaza optimizarea resurselor in conformitate cu prioritatile date
- primeste si utilizează informatii pentru optimizarea capacitatilor si a resurselor utilizate
- urmareste ca indicatorii de performanta pentru echipa de productie sa fie atinsi si colaboreaza cu supervisorii echipelor de suport pentru atingerea obiectivelor
- organizeaza comunicari periodice cu echipa de supervisorii si cu suportul tehnic pentru stabilirea prioritatilor si directiilor de lucru conform cerintelor
- comunica cu echipa de calitate si test pentru respectarea standardelor si pentru asigurarea pregatirii operatorilor
- comunica cu managerul direct asupra activitatii in legatura cu indicatorii operationali – realizarea planului, calitate, eficienta si despre modalitatile de imbunatatire prin rapoarte , e-mail, sedinte organizate etc.
- se asigura ca procedura de escaladare in vigoare functioneaza corespunzator in timp real

Ec Electronics Manufacturing face parte dintr-un grup de firme de success ce operează la nivel internațional în industria de servicii de producție si asamblare electronică, livram un nivel ridicat de servicii clienților ce provin dintr-o gamă largă de industrii din Marea Britanie și Europa. Avem sediul în Marea Britanie și desfasuram operațiuni subsidiare deținute în totalitate, în România și Hong Kong,  oferim clienților soluții de înaltă calitate, fiabile pentru cerințele lor, lanțului de producție și de aprovizionare.

Expirat

PRODUCTION MANAGER  -  SC EC ELECTRONICS MANUFACTURING SRL