Publicat 04 Ian 2021 | Reactualizat 22 Ian 2021 | Expiră 03 Feb 2021

Production Manager

1 post

Candidatul ideal

– Studii superioare tehnice.
– Experienta pe un rol similar (director productie) de minim 5 ani. Experienta in industria electronica reprezinta un real avanataj;
– Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat
– Bune cunostinte de Excel, necesare emiterii diverselor rapoarte;
– Cunostintele tehnice aprofundate in domeniul electronic – reprezinta un atu;
– Cunostinte de management si experienta anterioara in coordonare echipe;
– Abilitati de negociere, diplomatie, gandire si capacitate de analiza si sinteza;
– Discernamant si capacitate de a rezolva problemele, putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
– Atitudine pozitiva, proactiva si orientata spre gasirea de solutii practice in situatii variate.

Descrierea jobului

Pozitia presupune coordonarea si asigurarea intregului proces de productie in vederea respectarii planificarilor si in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate impuse de companie;

  • Planificarea activitatii de productie in functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti;
  • Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie;
  • Organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor noi si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie;
  • Coordoneaza si asigura desfasurarea ritmica a procesului de productie, urmarind realizarea productiei in conformitate cu planul cerut de clienti;
  • Organizeaza si conduce sedintele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt si sincronizarea activitatilor in vederea realizarii in conditii optime a obiectivelor de productie;
  • Coordoneaza realizarea si punerea in functiune la termen a noilor capacitati de productie, atunci cand este cazul;
  • Coordoneaza personalul din subordine si se asigura ca productia este mereu conforma cu planificarile;
  • Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal;
  • Asigura un cadru optim pentru mentinerea unor relatii bune intre management si angajati;
  • Contribuie la reprezentarea si apararea intereselor si imaginii companiei in relatiile cu autoritatile de stat si cu administratia publica locala;
  • Promoveaza respectul reciproc, colaborarea si transparenta in interiorul departamentului, in raporturile cu alte departamente, precum si in relatiile cu persoanele din afara firmei;
  • Raspunde de mentinerea, in cadrul departamentului, a unui climat favorabil indeplinirii sarcinilor de lucru.

Production Manager  -  PsiControl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles