Publicat 22 Mai 2019 | Reactualizat 21 Iun 2019 | Expiră 22 Iun 2019

Process Lead

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

· Experienta practica anterioara si cunostinte tehnice despre procesul de productie, materiale si echipamente

· Experiența anterioară sau expunerea la activități de coordonare/conducere de persoane/proiecte constituie un avantaj

· Buna intelegere a proceselor de productie, atat teoretic cat si practic

· Bune abilitati tehnice dar si abilitati de colaborare, comunicare, prezentare si prioritizare

· Cunoasterea de instrumente de rezolvare a problemelor

· Nivel bun al MS Office;

· Nivel fluent al limbii engleze scrise și vorbite;

Descrierea jobului

· Acționează ca expert de proces pentru rezolvarea problemelor, detectarea și remedierea erorilor în secție.

· Este responsabilul de linie al: (a) Setarilor standard (CL), (b) Schimbări rapide, (c) Sistemului de management zilnic (DMS) și de asemenea responsabilul de linie in vederea asigurarii integrității sistemului informatic de raportare

· Ofera coaching echipelor de productie cu privire la aspecte tehnice (i.e. probleme referitoare la procesul de productie, identificarea si remedierea defectelor etc)

· Ofera coaching echipelor de productie referitor la activitatile zilnice conform RTT / Open+

· Este responsabil de DMS conform RTT / Open+ (Lean Manufacturing System)

· Conduce proiectele de reducere de cost

· Asigura implementarea si mentinerea standardului de lucru privind eliminarea opririlor echipamentelor si masinilor

Welcome to Philip Morris International’s (PMI) affiliates in Romania, Philip Morris Romania SRL and Philip Morris Trading SRL.

Philip Morris Trading SRL, based in Bucharest, is responsible for the sale and merchandizing of PMI brands throughout the country. We have a dynamic brand portfolio that includes top international brands such as IQOS, Marlboro, Chesterfield, L&M and Virginia Slims. Philip Morris Trading SRL was established in 1997 and today employs more than 250 people in its head office and regional sales offices.

Philip Morris Romania SRL is our manufacturing factory based in Otopeni and employs more than 700 people. The factory has recently received a 490 million euro investment in becoming a new tobacco products – HEETS for the IQOS tobacco heating system. The factory serves the international demand of countries as Japan, but also EU countries where IQOS is sold.

We are also strongly committed to making a difference in the communities where our employees live and work. We support nonprofit organizations in the fields of education, culture, domestic violence prevention, and the fight against hunger and extreme poverty.

Expirat
Process Lead  -  Philip Morris Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles