Gratis

Process Engineer (Inginer imbunatatire procese - Tehnic)

S.C. BETTY ICE S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice
  • Experienta anterioara intr-o pozitie similara
  • Cunostinte operare MS Office
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu-avansat
  • Creativitate tehnica si abilitate de a gestiona proiecte
  • Capabil sa lucreze cu termene stranse, sa propuna si sa implementeze solutii pentru imbunatatirea performantei liniilor de productie

Descrierea jobului

  • Conduce procesele de imbunatatire continua din zona de productie si acorda suport pentru implementarea lor
  • Participa activ in proiectele de modernizare a fabricii si propune mijloace de optimizare a proceselor tehnologice
  • Identifica principalele probleme si disfunctionalitati din zona fabricii si propune si implementeaza actiuni corrective
  • Analizeaza pierderile (losses & waste) din zona de productie si propune solutii de imbunatatire pentru a le elimina
  • Face parte din echipa FAT (Factory Acceptance Testing) pentru implementarea proiectelor
  • Conduce proiecte pentru a elimina activitatile ce nu genereaza valoare adaugata
  • Stabileste si tine evidenta indicatorilor de performanta pentru a masura si determina impactul imbunatatirilor implementate
  • Dezvolta programe de training in concordanta cu Planul Anual de Training professional si livreaza sesiuni de training catre echipe
  • Creaza Standarde Tehnice pentru a asigura stabilitatea procesului la nivelul fiecarei linii de productie
  • Identifica bune practici si le extinde in cadrul altor linii
  • Este responsabil cu aplicarea si acuratetea datelor MMP Code (Managing Manufacturing Performance)
  • Coordoneaza activitatile de implementare a investitiilor din zona sa de activitate si asigura indeplinirea lor la timp si in bugetul planificat
Oferim:
  • Oportunitatea unei cariere intr-un mediu multinational, dinamic si in expansiune
  • Instruire specifica si oportunitati de invatare
  • Un mediu de lucru profesionist, orientat spre munca in echipa

Betty Ice este unul dintre cei mai mari producatori de inghetata din Romania si a fost infiintata in 1994. Incepand cu anul 2018 si-a unit pasiunea pentru inghetata cu grupul Unilever, una dintre cele mai mari companii din lume de bunuri de larg consum.

Daca esti pasionat, muncitor si dornic de noi experiente, vrei sa faci parte dintr-o echipa de succes si sa impartasesti cu ceilalti gustul fin al produselor noastre, te asteptam sa ne cunoastem.

Vino in echipa Betty Ice! Detalii referitoare la Informarea de confidentialitate Betty Ice, parte a grupului Unilever, gasiti aici: https://www.unilevernotices.com/romania/romanian/privacy-notice/notice.html

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024