PPC Specialist

Oraș de lucru
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Recrutăm PPC Specialist cu experiență anterioară în e-commerce și/sau în domeniul farma.

Ești un profesionist în Google Ads și Facebook Ads?
Ai mereu o mulțime de idei de campanii pentru online?
Marketing-ul în e-commerce este ceea ce ți se potrivește?

Dacă răspunsul la întrebările de mai sus este pozitiv, atunci ești persoana potrivită pentru acest job.

Abilități necesare:
- absolvent de studii superioare;
- experiență în conceperea și implementarea campaniilor de marketing online;
- experiență anterioară în marketing pentru e-commerce;
- experiență anterioară în farma;
- cunoștinte avansate Google Ads si Facebook Ads;
- experiență cu Google Analytics și optimizarea campaniilor (conversion tracking, attribution);
- limbă engleză nivel avansat;
- abilități de lucru în echipă;
- creativitate;
- persoană onestă şi responsabilă.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Căutăm un specialist în implementarea, monitorizarea și optimizarea performanței campaniilor tip Ads (Google, Facebook), așa că te invităm pe tine să ne povestești la interviu ce trebuie făcut și cum pentru a crește business-ul pentru o farmacie online pe piața din România.

Beneficii:
- salariu motivant
- tichete de masă și asigurare medicală
- program flexibil de work from home
- acces la tehnologii de ultimă generație
- de obicei relațiile cu colegii nu sunt un beneficiu, dar este unul din cele mai appreciate aspecte de către colegi
- oportunități de dezvoltare profesională într-o companie în creștere
- schimb de experiență cu echipa de profesioniști în marketing de la nivelul grupului, din Cehia
- companie recunoscută la nivel european

Căutăm un coleg care să se alăture echipei noastre full-time, dar dacă ești interesat/ă mai degrabă de proiecte în sistem de colaborare, ca freelancer te rog să ne contactezi pe telefon la 0723315651.

Grupul Pilulka își desfășoară activitatea pe piețele din Cehia, Slovacia și România.

În România, Pilulka este prezentă printr-o farmacie online cu peste 40.000 de produse ce acopera o gamă variată de domenii: medicamente, suplimente, alimente si bauturi, produse bio, produse din gama mama și copilul, cosmetice, etc.

Misiunea Pilulka este de a oferi clienților o cale ușoară și modernă, care simplifică îngrijirea preventivă a sănătății și cumpărarea de branduri și produse pentru un stil de viață sănătos.

Iar în spatele a ceea ce facem și reprezentăm pentru client, Pilulka România este o echipă de tineri ambițioși, o ”familie” ce folosește tehnologia și sistemele IT precum și know-how-ul de la nivelul grupului, pentru a dezvolta competențele profesionale și business-ul.

Pilulka a câștigat locul 1 în regiunea CEE în categoria Rising Star (startup) în 2018 și locul 5 în Topul Deloitte Fast 50 din Europa Centrală și de Est, ediția 2018 și Premiul 1 ca cel mai inovativ și original magazin online la Premiile APEK E-commerce în 2017.

Publicat 2 dec. 2021 Reactualizat 30 dec. 2021 Expiră 1 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos