Publicat 24 Aug 2021 | Reactualizat 14 Sep 2021 | Expiră 23 Sep 2021

Planificator Productie

2 posturi

Candidatul ideal

Firma Gühring oferă soluții personalizate clienților noștrii din domeniul construcțiilor de mașini, realizând scule așchietoare cu cel mai înalt grad de precizie.
Varietatea și complexitatea solicitărilor primite din partea clienților presupune realizarea ofertelor și planificarea procesului de producție intr-un mod cât mai eficient cu orientare spre necesitățile clientului și minimizarea timpilor de livrare.
Aflându-ne într-o permanentă dezvoltare și odată cu cresterea numărului de proiecte, căutam colegi noi și motivați care să sprijine creșterea productivității.
Dacă vă este familiar domeniul prelucrărilor metalice, procese tehnologice, managementul resurselor și dețineți abilitați analitice atunci puteți aplica pentru postul de planificator productie

Descrierea jobului

Atribuții

  • Analizarea cerințelor clientului și conceperea procesului tehnologic
  • Prelucrarea ofertelor prin intocmirea unui desen de client/productie, verificarea componentelor,
    intocmirea planului de lucru, verificarea si mentinerea termenelor de livrare
  • Realizarea ofertelor și optimizarea timpilor de producție respectiv a costurilor
  • Actualizarea ofertelor existente
  • Verificarea stocurilor și resurselor necesare ofertării
  • Colaborarea cu subsidiarele companiei și cu departamentul de vânzări
  • Comunicarea cu experții din Germania pentru suport tehnic și realizarea optimă a proiectelor
Calificarea necesară
  • Cunoștințe în domeniul tehnic, prelucrări mecanice
  • Cunoștinte în desen tehnic
  • Cunoașterea proceselor tehnologice și caracteristicilor materialelor
  • Cunoștințe de SAP R/3 (constituie avantaj)
  • Disponibilitatea de a lucra în echipă
  • Limba engleză
  • Limba germană constituie un avantaj
Beneficii
  • Program flexibil, un singur schimb!
  • Salarizare atractivă
  • Asigurare medicală privată, pensie privata
  • Reducere la abonamentul 7card
  • Tichete de masa
  • Decontare transport in comun
  • Scolarizare la locul de muncă

Gühring este unul dintre liderii mondiali in producţia sculelor așchietoare de precizie.
Productivitatea ridicată, eficiența economică excelentă şi rezultatele optime de prelucrare sunt principiile după care produsele noastre au fost proiectate şi fabricate timp de peste 100 de ani.
Din 2003 Gühring este prezent cu filiala lui națională în România, la locațiile din Sibiu şi Cluj-Napoca.

Planificator Productie  -  GUHRING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles