Planificator Productie - Departament Logistica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Alatura-te echipei noastre fiind deschis oportunitatii pe care ti-o oferim! Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte:
  • Studii Superioare Economice sau Tehnice
  • Experienta in Logistica / planificare productie - reprezinta avantaj
  • Cunostinte pachet Microsoft Office ( in special Excel )
  • Cunostinte SAP – constituie avantaj
  • Limba Engleza - fluent, Limba Germana - reprezinta avantaj

Ne-am bucura sa detii urmatoarele competente :
  • Deprinderi de comunicare
  • Abilitati de planificare si organizare
  • Orientare spre rezultate si calitate
  • Spirit de echipa
  • Atentie la detalii

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale ar consta in:
  • Asigura planificarea productiei si disponibilitatea produselor fabricate avand in vedere planificarea capacitatii productiei
  • Planifica productia saptamanal in conformitate cu comenzile clientilor si a forecastului dat de catre Demand Planner , tinand cont de capacitatile si disponibilitatea materiilor prime
  • Monitorizeaza stocurile de produse finite si materii prime in conformitate cu cerintele standard ale grupului cu privire la stocurile de siguranta. Asigura aceste stocuri in asa fel incat aprovizioanarea liniei de productie sa se faca optim si livrarile sa se efectueze la timp
  • Pastreaza contactul permanent cu Demand Planner-ul si informeaza situatiile de deviatii comenzi fata de forecast sau capacítate interna
  • Colaboreaza indeaproape cu membrii echipei de productie si furnizeaza in timp util informatii cu privire date de livrari si/ sau disponibilitatea materiilor prime acolo unde este cazul
  • Monitorizeaza saptamanal realizarile versus target si identifica motivele pentru deviatii precum si actioneaza corectiv si preventiv pentru reatingerea obiectivelor.

Noi iti oferim:
  • Transport gratuit
  • Bonus anual de performanta
  • Al 13-lea salariu
  • Bonus de fidelitate
  • Tichete de masa
  • Tichete cadou pentru sarbatori
  • Abonament de sanatate
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto.
Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Personalul nostru este orientat spre dezvolatrea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!
Publicat 22 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 22 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos