Publicat 18 Apr 2019 | Reactualizat 14 Mai 2019 | Expiră 19 Mai 2019

Personal medical pentru Germania: ingrijitori si infirmieri

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe:

  • pregătire profesională ca și îngrijitor de persoane vârstnice, infirmier sau asistent medical (m/f)
  • experiența profesională constituie un avantaj, dar nu este obligatorie
  • cunoștințe actuale de limbă germană
  • competențe sociale

Descrierea jobului

Vă oferim:

  • un salariu net începând cu 2400 eur/lună
  • cazare asigurată și plătită de câtre angajator
  • deplasare organizată și plătită de câtre angajator

Domeniul dvs. de responsabilități include:
  • realizarea îngrijirii de bază a rezidentului
  • ajutor în mobilizarea și activitățile zilnice ale rezidenților
  • respectarea și implementarea normelor de igienă
  • realizarea însărcinărilor
  • documentarea activităților desfășurat

Persoana dvs. de contact:
Iulia Pekni
iulia.pekni@pracht-personal.de
​Telefon: +4971416889581
Hindenburgstr. 45
71638 Ludwigsburg

Descrierea companiei

Drumul direct la cel mai bun Personal

Ca o agenție familială de servicii de resurse umane combină grupul Pracht & Pracht in optimarea oameniilor înțelepți și afaceri. Noi suntem partenerul dumneavoastră de încredere și inovatoare pentru concepte de servicii personale puternice și adaptate individual. În plus față de detașarea personalului clasic, oferim urmatoarele servicii:

Leasing de Personaj Recrutare Inhouse Services

Outsourcing Master Vendor

Dezvoltă cu noi Personalul optim pentru afacerea ta. Flexibilitate - Securitate - Economie

Expirat

Personal medical pentru Germania: ingrijitori si infirmieri  -  Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH