Gratis

Personal cu Experienta Birou Notarial

SOCIETATE PROFESIONALA NOTARIALA CRACUT CLEOPATRA LUMINITA SI ADAM ADRIANA ANDREEA

Candidatul Ideal

  • experiența în domeniul notarial de minim 1 an este obligatorie, iar studiile superioare, de preferat în domeniul juridic, reprezintă un avantaj;
  • o persoană responsabilă, organizată, eficientă, cu capacitate de a prioritiza activitățile multiple intervenite în același timp, cu atenție distributivă și atenție la detalii, cu abilități de comunicare/relaționare și muncă în echipă, orientată spre soluții și rezultate, cu disponibilitate și dorință de a învăța;
  • cunoștințe avansate de operare, în special Word, rapiditate și acuratețe în redactarea documentelor;

Descrierea jobului

  • tehnoredactarea actelor notariale (contracte, procuri, declaratii, opinii notariale, proceduri succesorale, divorțuri, etc)
  • asigurarea corespondentei cu diverse instituții/autorități pentru pregătirea actelor premergătoare diverselor proceduri notariale;
  • preluarea, pregătirea și întocmirea documentelor necesare în vederea încheierii actelor notariale;
  • efectuează verificări și înscrieri în registrele notariale și INFONOT;
  • operează în programul informatic e-terra (formalități de publicitate imobiliară), proceduri de verificare și înregistrare;

Descrierea companiei

BENEFICII OFERITE
  • pachet salarial corespunzător competențelor și experienței in activitatea notariala.
Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024