Publicat 18 Apr 2017 | Reactualizat 19 Mai 2017 | Expiră 20 Mai 2017

Ospatar pentru restaurant a-la-carte

6 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Persoana dinamia si ospitaliera;
- Abilitati foarte bune de comunicare si organizare;
- Abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa;
- Atentie la detalii, punctualitate;
- Disponibilitate pentru lucru in ture;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat obligatoriu.

Descrierea jobului

- Ofera servicii eficient, prompt, fara probleme si amabil debarasand, servind si asezand mesele;
- Inregistreaza corect, verifica in prealabil si preia toate comenzile de mancare si bautura;
- Aranjeaza mesele inainte de sosirea clientilor, dupa caz;
- Se asigura ca spatiul de lucru si sectiunea sa au suficiente aranjamente si sunt mentinute curate si ingrijite in permanenta;
- Are cunostinte amanuntite despre meniurile de mancare si bautura;
- Amenajeaza salile de functiuni in conformitate cu comenzile de evenimente si/sau instructiunile primite, avand in vedere confortul clientului si caracterul practic al serviciilor oferite.

Situat în centrul capitalei, hotelul Radisson Blu Bucuresti este foarte aproape de principalele atracții ale capitalei. Hotelul include 487 de camere, de la standard sau business pana la apartamente de 5*. Toate camerele și spațiile publice ofera acces gratuit la internet iar serviciile World Class Health Academy sunt incluse pentru oaspeții hotelului. Apartamentele Elite 5* ofera un spațiu de cazare generos și sunt echipate cu o chicinetă, creand condiții ideale pentru cazari pe termen lung. Dotat cu 11 sali de conferinte cu lumina naturala, hotelul este spatiul perfect pentru a organiza diferite tipuri de evenimente.
Piscina în aer liber, grădina spațioasă si Beach Bar creează condiții excelente pentru relaxare pe timpul verii. Hotelul detine si un numar de 8 baruri si restaurante cu bucatarie internationala, italiana sau est-mediteraneeana.

Hotelul Radisson Bucuresti face parte din grupul Carlson Rezidor care este unul dintre cele mai mari și mai dinamice grupuri hoteliere din lume. Dispune de un portofoliu de peste 1.440 de hoteluri operationale și în curs de dezvoltare si acopera 115 țări și teritorii.

Expirat
Ospatar pentru restaurant a-la-carte  -  S.C BEA HOTELS EASTERN EUROPE(ROMANIA) S.R.L