Operator Telesales

Farmec SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinţe:
  • Studii superioare (reprezintă un avantaj);
  • Experiență de minim doi ani (vânzare directa, call center, relații clienți)
  • Cunoașterea tehnicilor de vânzări, de negociere, servicii post-vânzare;Ușurință în inițierea și dezvoltarea relațiilor interpersonale;
  • Cunostințe de utilizare PC nivel mediu;
  • Limba Engleză nivel avansat.

Ce competențe am dori să dețineți:
  • Excelente abilități de comunicare prin telefon: voce placută, dicție, discurs clar și structurat, putere de convingere, ascultare activă;
  • Capacitatea de a comunica corect în scris;
  • Abilități de vânzare și negociere;
  • Abilități foarte bune de organizare și planificare;
  • Atitudine pozitivă, orientată către găsirea de soluții;
  • Constituie un avantaj experiența în Telesales sau în vanzare, către clienti de tip business;
  • Orientare către client, adaptabilitate și capacitatea de a menține o relație de business-to-business pe termen lung.

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
  • Identificarea și recrutarea de clienți noi din canalele de piață nespecifice Farmec și gestionarea relației cu acești clienți;
  • Contactarea telefonica a clienților în vederea informării cu privire la ofertele valabile;
  • Prezentarea și promovarea prin telefon a produselor, în conformitate cu strategia comercială a companiei;
  • Identificarea nevoilor clienților, personalizarea și adaptarea ofertelor la cerințele acestora;
  • Preluarea de comenzi și gestionarea soldurilor în relația cu clienții existenți, conform unei frecvențe de contactare, respectiv rute prestabilite;
  • Dezvoltarea permanenta a relației cu clienții și gestionarea portofoliului alocat, în scopul atingerii obiectivelor de business;
  • Realizarea targetului de vânzări și îndeplinirea altor obiective stabilite de către managerul direct;
  • Întocmirea de rapoarte cu privire la activitatea zilnică.
Ce vă putem oferi noi:
  • Un pachet salarial constituit din salariul de bază plus comision (functie de gradul de îndeplinire al obiectivelor lunare), tichete de masă, premii ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.);
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist.

“Să fii veșnic tânar nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești.” - Prof. Dr. Ana Aslan

Grija pentru frumos şi respectul faţă de tradiţie, sănătate şi mediul înconjurător, completate de cercetarea continuă, originalitatea şi atenţia faţă de cerinţele clienţilor săi, au făcut din FARMEC un producător apreciat de-a lungul timpului. Astăzi, portofoliul companiei însumează câteva sute de produse, cele mai cunoscute game fiind GEROVITAL H3 prof. dr. Ana Aslan, GEROVITAL H3 EVOLUTION, GEROVITAL PLANT, ASLAVITAL, FARMEC, ASLAMED, DOINA, ATHOS şi OBSESIE.

Alăturându-te echipei Farmec, ne vei susține în a continua să transmitem și generațiilor viitoare încrederea în forțele proprii, în posibilitățile de creștere și spiritul antreprenorial românesc.

Te invităm să ne vizitezi pe: www.farmec.ro

Publicat 21 apr. 2022 Expiră 21 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos