Operator Telesales Key Account Cluj Timisoara

DONA.Logistica - 1 poziție
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Dona. Logistica este in cautarea unui coleg nou / unei colege noi, cu experienta in domeniul vanzarilor prin telefon in industria farma!

Ne dorim sa angajam o persoana serioasa, focusata pe rezultate, capabila sa intretina si sa creasca legaturile dintre companie si clientii nostri mari.

Asadar, iata profilul candidatului ideal in viziunea noastra:
  • ai energie si incredere in fortele proprii
  • ai capacitatea de a relationa cu lejeritate cu clientii
  • ai o voce placuta, discurs clar, putere de convingere si asculti activ
  • simti ca te poti descurca in orice situatie
  • te motiveaza lucrul in echipa
  • esti orientat catre client si rezultate - ai interes pentru continuarea unei cariere în vânzări
  • ai studii liceale / superioare finalizate
  • ai experienta de lucru pe un post similar in cadrul industriei farmaceutice

Descrierea jobului

Pana la prima noastra discutie, iti poti forma o imagine despre responsabilitatile postului de Reprezentant Vanzari prin Telefon, astfel:

  • contactarea clientilor si promovarea produselor si serviciilor noastre conform campaniilor planificate
  • identificarea nevoilor clientilor si propunerea de solutii satisfacatoare
  • negocierea si pregatirea pachetelor; intorducerea si validarea comenzilor in sistem
  • actualizarea bazei de date de clienti cu informatii si cerinte despre clientii vechi/ noi sau potentiali
  • oferirea de consultanta clientului si rezolvarea, in colaborare cu celelalte departamente, a eventualelor reclamatii logistice primite de la acesta

Iti oferim:

  • training de produs & tehnici de vanzare
  • salariu fix + bonus lunar din vanzari
  • program de lucru luni-vineri, 8 ore pe zi, 2 zile lucru de acasa/saptamana
  • tichete de masa
  • asigurare de sanatate
  • card discount in Farmaciile DONA
  • decont de transport
  • acces gratuit la biblioteca digitala Bookster
  • echipa dornica sa iti ofere suport pentru atingerea obiectivelor profesionale

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o experienta de 30 de ani in piata farma din Romania.

Dona. Logistica SA, parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Publicat 13 mai 2022 Reactualizat 22 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022