Publicat 16 Mar 2020 | Expiră 16 Apr 2020

Operator tehnoredactare birou notarial

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta anterioara de minim 5 ani intr-un birou notarial;
- O buna cunoastere a ceea ce inseamna activitatea notariala, a actelor ce se indeplinesc si a formalitatilor prealabile si ulterioare incheierii actului;
- O buna viteza de tehnoredactare;
- Amabilitatea cu clientii, comunicativitatea, deschiderea catre acestia si problemele lor, rabdarea, atentia la detalii, capacitatea de organizare, adaptabilitatea sunt esentiale
- Capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient
- Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
- Atentie distributiva, capacitate de adaptare si invatare rapida

Descrierea jobului

- Pregatirea si realizarea documentatiilor necesare intocmirii documentelor cu caracter notarial
- Conceperea si tehnoredactarea proiectelor documentelor cu caracter notarial (contracte, declaratii, procuri, certificate de mostenitor) cu viteza si acuratete in tehnoredactare, capacitate de concentrare si atentie la toate detaliile actului (continut, forma, font, asezare in pagina)
- Operare cu toate instrumentele Microsoft Office: Word, Excel, Outlook
- Inregistrarea si verificarea registrelor notariale tinute de Infonot
- Activitati de secretariat (corespondenta cu diferite institutii si clienti in vederea finalizarii unui act notarial/proceduri notariale)
- Urmarirea procedurilor interne prestabilite in cadrul biroului in legatura cu modalitatea de lucru cu clientii

Suntem o echipă cu o experiență solidă câștigată în timp, dar în același timp dinamică și actuală, dedicată profesiei, care crede în minimizarea efortului depus de client cu prilejul implicării clientului în formalismul legal necesar îndeplinirii actului sau procedurii notariale, dar și în securitatea produsului notarial.
In situația în care doriți să faceți parte din echipa noastră vă rugăm să aplicați pe site.
CV-urile transmise pe orice altă adresa de e-mail nu vor fi luate în considerare.

Expirat
Operator tehnoredactare birou notarial  -  SOCIETATE PROFESIONALA NOTARIALA SINESCU SI ASOCIATII

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles