Operator Statie de Epurare a Apei - Ulmi

SC ARCTIC SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii/ superioare cu profil tehnic
  • Abilitați de organizare si prioritizare a sarcinilor;
  • Experienta anterioara pe o pozitie similara prezinta un avantaj;
  • Flexibil pentru lucru in 3 schimburi;

Descrierea jobului

  • Monitorizarea parametrilor functionali ai statiei de epurare a apei uzate;
  • Asigura umplerea recipientilor cu substante chimice si tine evidenta acestora- cantitate si termen valabilitate;
  • Asigura functionarea in conditii optime a presei de namol si evacuarea turtelor de namol;
  • Comunica in timp util tehnicianului si responsabilului protectia mediului problemele aparute in desfasurarea activitatilor zilnice;
  • Receptioneaza reactivii de laborator, materialele si piesele de schimb necesare bunei functionari a instalatiei de tratare a apei reziduale;
  • Indeplineste alte responsabilitati delegate de supervizorul direct,conform pregatirii profesionale si specifice postului;

Arctic este liderul pieței de electrocasnice din România și proprietarul celei mai mari fabrici de electrocasnice din Europa Continentală, cu fabrica din Găești care a produs până în prezent peste 31 de milioane de frigidere.

De asemenea, Arctic este una dintre cele mai importante companii din România, cu peste 3.600 de angajați, inclusiv subcontractanți, și o cifră de afaceri de 2,2 miliarde de lei în 2017. În prezent, 87% din totalul producției Arctic este exportată în peste 80 de țări.
În 2017, Arctic a început lucrările de construcție a unei noi fabrici de mașini de spălat, în Ulmi, Dâmbovița. Noul proiect este o investiție Greenfield și va fi prima unitate de producție din grupul Arçelik construită conform conceptului digital Industry 4.0.
Pe piața locală, Arctic și-a consolidat poziția de lider în 2016 și 2017, atât pentru mărcile Arctic, cât și pentru Beko, oferind produse și servicii adaptate nevoilor și stilului de viață al consumatorilor săi. Arctic este unul dintre cele mai puternice mărci românești, fiind clasat pe locul al treilea în ediția din 2017 a studiului Top 100 Cele mai puternice mărci românești, realizat de revista BIZ.

Va informam ca Arctic va colecta informații personale despre dumneavoastră pe care le va folosi in contextul unui proces de recrutare, cu respectarea legilor aplicabile. În cazul în care doriți să aflați mai multe despre modul in care va prelucram datele, puteți consulta „Nota de informare destinata candidatilor”, accesand: https://www.arctic.ro/informare-candidati/

Publicat 13 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022