Gratis

Operator SAP

SGS

Candidatul Ideal

-Operarea sistemului SAP conform Procedurilor si instructiunilor de lucru in vigoare;

-Efectueaza verificarile necesare, astfel incat, toate livrarile de produse petroliere sa fie inregistrate corespunzator in sistemul SAP;

-Compara zilnic comenzile de livrare aprobate din sistemul SAP, cu cele existente in sistemul intern, identificand si aducand la cunostinta conducerii depozitului si Sefului de schimb orice neconcordanta;

-Colecteaza documentele de livrare emise de sistemul intern si verifica corectitudinea lor;

-Se asigura de disponibilitatea, in camera soferilor, a documentelor de calitate si a documentelor care contin datele de securitate ale produselor petroliere livrate, in vederea preluarii de catre clienti/soferi;

-Verifica si compara zilnic, in colaborare cu Seful de schimb, datele inregistrate in fisa de magazie/sistemul SAP/ sistemul intern, astfel incat, operatiile inregistrate in fisele de magazie/ sistemul SAP si sistemul intern sa fie corecte;

-La solicitarea conducerii depozitului, furnizeaza rapoarte specifice sistemului SAP, asigurand suport pentru desfasurarea activitatii altor persoane din cadrul depozitului, care au atributii privind receptia, manipularea, depozitarea si livrarea produselor petroliere;

-Pregateste setul documentelor privind livrarile de produse petroliere din depozit in vederea pastrarii acestora pana la arhivarea lor ( Aviz de insotire a marfii, Nota de incarcare,CMR etc);

-Arhiveaza documentele privind activitatea sa si le preda persoanei desemnate pentru evidenta documentelor ce se supun procedurilor de arhivare.

Descrierea jobului

Candidatul ideal

Experienta in sistem SAP - reprezinta un avantaj

Nivelul minim de pregatire: Studii medii / Studii superioare

Bune abilitati de comunicare, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de colaborare cu celelalte departamente si de rezolvare a problemelor

Cunostinte in utilizarea sistemului de operare Windows, aplicatii MS Office

Cunostinte de infrastructura tehnica si/sau automatizare, constituie un avantaj

Cunoasterea limbii engleze: nivel mediu constituie avantaj

Sa aiba aptitudini pentru a identifica si a descrie problemele

Atentie la detalii

Integritate profesionala

Disponibilitatea de a asimila rapid noi informatii

Respectarea termenelor limita

Disponibilitate de participare la diferite evenimente organizate (work shop, team building,etc), traininguri de dezvoltare si evaluari de performanta

SGS este liderul mondial în domeniul inspecției, verificării, testării și certificării. Suntem recunoscuţi ca reper global pentru calitate şi integritate. Cu peste 89 000 de angajaţi, coordonăm o reţea de peste 2600 de birouri şi laboratoare în toată lumea.

Serviciile noastre de bază pot fi împărţite în patru categorii:
- Inspecţie: gama noastră cuprinzătoare de servicii de prim rang de inspecţie şi verificare, cum ar fi controlarea stării şi a greutăţii mărfurilor comercializate la transbordare, vă ajută să controlaţi cantitatea şi calitatea şi să respectaţi toate cerinţele normative relevante din diferite regiuni şi pieţe;
- Testare: reţeaua noastră globală de unităţi de testare, dotate cu personal informat şi experimentat, vă permite să reduceţi riscurile, să scurtaţi timpul de lansare pe piaţă şi să testaţi calitatea şi performanța produselor dumneavoastră conform standardelor de reglementare relevante privind sănătatea şi siguranţa;
- Certificare: prin certificare, vă oferim posibilitatea să demonstraţi că produsele, procesele, sistemele sau serviciile dumneavoastră se conformează fie standardelor şi reglementărilor naţionale sau internaţionale, fie standardelor stabilite de client;
- Verificare: garantăm că produsele şi serviciile se conformează standardelor globale şi reglementărilor locale. Combinând acoperirea globală şi cunoştinţele locale, experienţa inegalabilă şi expertiza în fiecare sector de activitate, SGS acoperă întregul lanţ de aprovizionare, de la materiile prime până la consumul final.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 10 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024