Gratis

Operator Receptie / Birou internari

Memorial Hospital

Candidatul Ideal

Esti la inceput de drum, plin/a de energie sau dornic/a sa iti incepi o cariera? Valorifici etica si integritatea? Cautam colegi care sa se alature Echipei noastre de Receptie.

Daca te regasesti in descrierea de mai jos, te invitam sa aplici:
  • Personalitate placuta, entuziasta, cu excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • Responsabila, dinamica, organizata si empatica;
  • Te mandresti cu o atitudine pozitiva, profesionalism si orientare spre client/pacient;
  • Promptitudine in realizarea sarcinilor;
  • Ai cunostinte medii/avansate de utilizare a calculatorului;
  • Studii medii/superioare;

Descrierea jobului

Operator Receptie

  • Indruma pacientii si gestioneaza eficient situatiile si informatiile solicitate de acestia;
  • Programeaza si /sau reprogrameaza pacientii;
  • Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si preda banii conform procedurilor interne;
  • Inregistreaza datele pacientilor in sistem;
  • Ofera informatii pacientilor despre diverse investigatii, analize, protocolul medical necesar si termenele de eliberare a rezultatelor;
  • Ofera suportul necesar pentru a asigura pacientilor o experienta de nivel ridicat;

Operator Birou Internari

  • Inregistrarea, programarea si informarea pacientilor in vederea procedurilor si a conditiilor de internare / externare;
  • Intampinarea pacientilor in ziua internarii, semnarea documentelor conform procedurii Biroului de Internari si redirectionarea acestora catre etaj;
  • Verificarea documentelor necesare spitalizarii in functie de asigurarea detinută de pacient;
  • Inregistrarea corecta si in timp util a pacientilor din sistemul Biroului de Internari;
  • Facturarea pacientilor conform contractelor existente (inclusiv parteneri interni, asiguratori) si externarea acestora;
  • Comunicarea si coordonarea eficienta cu alte departamente pentru a asigura un proces eficient de internare a pacientilor;

Locatia: Spitalul Memorial, str. Gheorghe Ionescu Sisesti 8A, in incinta Enayati Medical City, Baneasa, Bucuresti.

Abia asteptam sa te cunoastem!

Memorial Health Group este pionierul calității medicale şi una dintre cele mai cunoscute retele medicale din Turcia in special pentru tratamentele complexe oncologice si transplant. Prin achiziționarea integrală a Spitalul de Oncologie Monza – acum Spitalul Memorial – Grupul Memorial aduce experiența sa de peste 25 de ani din sectorul sănătății și în Romania, oferind anual servicii medicale pacienților internaționali din peste 167 de țări ale lumii.

Spitalul Memorial este al 12-lea spital al retelei, are o suprafata de 11.000 de metri patrati si se afla in incinta Enayati Medical City, singurul oras medical din Romania. Cu dotari de ultima generatie, infrastructura moderna si personal medical experimentat, Spitalul Memorial ofera servicii medicale integrate si specialitati precum: chirurgie toracica, oncologie, chirugie ginecologica, chirurgie mamara, ortopedie si traumatologie, neurochirurgie, cardiologie, oncologie, radio-oncologie, urologie, chirurgie generala si medicina interna si are in plan sa dezvolte noi departamente sub principiile si standardele calitatii internationale.
Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 29 Mai 2024