Gratis

Operator programare transport

ELPRECO SA

Candidatul Ideal

Studii superioare;
Experienta intr-o functie similara minim 3 ani in domeniul materialelor de constructii-constituie avantaj;
Capacitate de analiza, atentie la detalii
Abilitati de rezolvare probleme, de organizare si coordonare
Orientare catre respectarea regulilor de Sanatate si Securitate in munca;
Bune abilitati de comunicare si abilitati de lucru in echipa
Abilitati de utilizare a calculatorului - Microsoft Office;
Cunostinte de limba engleza de nivel mediu
Onestitate, transparenta si proactivitate;

Descrierea jobului

Sa isi insuseasca si sa respecte normele de protectie a muncii si mediului si masurile de aplicare a acestora;
Intocmeste programul de incarcari auto in baza “Notelor de incarcari”, transmise zilnic pe e-mail de managerii de produs.
Solicita caselor de expeditie/transportatorilor necesarul de transport auto conform programului de incarcari si actualizeaza programarile emise de managerul de produs cu informatii referitoare la transport.
Tine legatura telefonic cu firmele transportatoare/ reprezentanti vanzari/manageri de produs referitor la incarcarile zilnice programate
Intocmeste si transmite situatia incarcarilor cu masinile proprii Elpreco
Calculeaza si transmite transportatorilor pe email/telefonic informari referitoare la transport (tarif, distanta, valoare transport) ca urmare a solicitarilor de livrare.
Verifica zilnic situatia incarcarilor si informeaza/ propune masuri pentru eliminarea intarzierii livrarilor de produse.
Completeaza si transmite in format electronic, incarcarile zilnice.

Elpreco, companie a Grupului CRH, este cel mai mare producător de elemente prefabricate din beton din zona Olteniei, gama de produse Elpreco cuprinzând: sisteme de zidărie şi termoizolaţie din BCA, sisteme de pavaj care asigură toate elementele necesare pentru amenajări exterioare şi sisteme de canalizare din beton. Elpreco este un nume sonor în domeniul materialelor de construcţii, având o prezenţă de 50 de ani pe piaţa românească, ani care au facut din Elpreco o marcă cu tradiţie, o marcă puternică, o marcă cu expertiză de necontestat în domeniu, un reper pentru calitate şi profesionalism în industria de profil. Firma deţine o unitate de producţie care acoperă toate cele 4 linii de produse în Craiova şi o unitate de producţie de pavele în localitatea Titu. De 50 de ani avem o conduită de afaceri care ne ghidează activitatea, principiile dupa care ne ghidam fiind cartea noastră de vizită:

Strategia noastră este să punem în centrul activităţii noastre OMUL de la angajaţi şi parteneri de afaceri, până la beneficiarii finali.

Misiunea noastra este să oferim oamenilor soluţii de calitate pentru a-şi consolida comunitatea în care traiesc astfel incât să ridicăm nivelul de trai.

Preocuparea permanentă pentru client ne-a făcut să evoluăm şi să putem răspunde mereu nevoilor lui actuale.

Suntem o companie dinamică, adaptată la nevoile prezente ale clientului şi pentru asta, investim în pregătirea angaţiilor noştri, în modernizarea şi retehnologizarea capacităţii de producţie, introducând în procesul de fabricaţie produse noi, moderne, de calitate care corespund exigenţelor clienţilor noştri.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024