Operator la fabricarea detergentilor

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Iti doresti sa lucrezi pentru o companie multinationala de renume unde siguranta angajatilor este intotdeauna pe primul loc, iar mediul este unul propice dezvoltarii profesionale?

Avem un post pentru tine!

Conditiile de ocupare a unui post de operator sunt:
  • Studii medii
  • Atitudine pozitiva
  • Capacitate lucru in echipa
  • Disponibilitate lucru in 3 schimburi
  • Operare PC nivel minim
  • Cunostinte limba engleza nivel minim.

Descrierea jobului

Descrierea rolului:

Lucrand ca operator in P&G vei avea ca responsabilitati principale operarea fara supervizare a echipamentelor din zona ta de lucru, controlul vizual al instalatiilor de productie si participare activa la mentenanta acestora.

Cerinte:
  • Sa opereze fara supervizare toate echipamentele din Departamentul Productie conform procedurilor de lucru valabile in departament, respectiv in Fabrica Urlati, pe care a fost instruit.
  • Sa opereze echipamentul de producere si ambalare capsule in parametrii normali de productie, sa se asigure ca produsele (capsulele) sunt corespunzatoare productiei cerute de plan si sunt conforme cu standardele de calitate.
  • Sa sa interpreteze alarmele de productie si sa intervina in cazul unei opriri neplanificate.
  • Sa manipuleze transpaleta conform procedurii in vigoare pentru alimentare cu materii prime a liniilor de productie;
  • Sa manipuleze carut depozitare componente inlocuibile conform procedurilor de schimbare a sortimentelor pe linie (CO);
  • Sa manipuleze carut depozitare etichete;
  • Sa manipuleze macara folie palet pentru alimentare masina de infoliat, conform procedurii in vigoare;
  • Sa poata contribui activ la imbunatatirea procesului, conform procedurii generale de lucru a sistemului de munca integrat (Kaizen).
  • Sa opereze fara supervizare calculatorul liniei, si sisteme de gestiune si inregistrare date.
  • Sa intretina si sa curete toate echipamentele din departamentul Productie conform sistemului Detergenti SA (P&G), documentand interventiile si rezultatele acestora in sistemul Curatare Inspectie Lubrifiere (CIL).
  • Sa execute mentenanta echipamentelor din departamentul productie conform sistemului Detergenti SA (P&G) de Mentenanta Progresiva (PM), documentand interventiile si rezultatele acestora in sistemul SAP Mentenanta Progresiva (PM) sau similare.
  • Sa faca controlul vizual al instalatiilor pe care le deserveste, sa verifice si sa noteze parametrii de functionare ai instalatiei.
Beneficii oferite:
  • Posibilitatea de a participa la traininguri atat in tara, cat si in afara acesteia in vederea obtinerii calificarilor specifice utilizarii echipamentelor de lucru;
  • Salariu motivant, al 13-lea salariu si prima pentru o vacanta fara griji;
  • Asigurare medicala privata;
  • Decontarea cheltuielilor stomatologice si serviciilor sportive;
  • Asigurare transport gratuit din Ploiesti, Bucuresti, Ceptura si localitatiile invecinate;
  • Tichete de masa.

Descrierea companiei

Fă ceva care contează!

Suntem cea mai mare companie din industria bunurilor de larg consum (FMCG) și vedem un mare potențial în micile momente ale vieții. Spălatul pe dinti. Spălarea părului. Dușul. Bărbieritul. Îngrijirea bebelușului. Curatatul casei. Spălatul vaselor și rufele. Producem peste 60 de mărci de produse Procter & Gamble care ajută la ușurarea acestor momente. Ziua 1 la Procter & Gamble începe cu faptul că faci ceva important - având un impact asupra lumii, a mărcilor Procter & Gamble și a carierei tale. Veți contribui la îndeplinirea scopului Procter & Gamble de îmbunătățire a vieții pentru 5 miliarde de consumatori din 180 de țări prin mărci de miliarde de dolari, precum Gillette, Pampers, Ariel, Oral - B, Pantene, Old Spice, Blend-a-Med, Head & Shoulders, Always, Fairy sau Zana. Încă de la început, veți fi în centrul inovațiilor inovatoare, vi se vor atribui sarcini interesante, veți conduce inițiative și veți prelua proprietatea și responsabilitatea.

Cum îi spui când 3 miliarde de oameni îți folosesc produsele într-o singură zi?

O numim doar o zi normală! La Procter & Gamble angajăm în funcție de potențialul pe care îl vedem la oameni, așa că aici, veți avea încredere să vă scufundați, să luați conducerea, să folosiți inițiativa dvs. și să construiți mărci de miliarde de dolari care să faciliteze activitățile de zi cu zi și să facă lumea un loc mai bun. Vei face o muncă semnificativă care iti va duce cariera în locuri pe care nu ți le-ai imaginat niciodată. În tot acest timp, veți primi instruire de talie mondială pentru a vă ajuta să deveniți lider în domeniul dvs. O carieră la Procter & Gamble oferă noi provocări interesante și șansa de a atinge și de a îmbunătăți viața zilnic. Oamenii Procter & Gamble se implică - cu locul lor de muncă, comunitatea lor, vecinii și unii cu alții.

Dacă doriți o companie ale cărei acțiuni reflectă etica și ai cărei oameni își trăiesc valorile, Procter & Gamble este o alegere excelentă!

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 10 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos