Publicat 21 Mar 2017 | Expiră 21 Mar 2017

Operator introducere, validare si prelucrare date

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam o persoane care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Operare in sistem specific firmelor de curierat se considera avantaj (programe de gestiune/logistica)
- Experienta anterioara pe un post similar (un avantaj)
- Sa aiba capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
- Sa aiba capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
- Sa aiba capacitate de a respecta termene limita
- Sa navigheze cu succes pe internet in identificarea solutiilor pe care nu le are (proactivitate)
- Inteligent (gandire logica si memorie)
- Bun organizator, automotivat (ambitios), serios, responsabil
- Corectitudine, seriozitate
- Sociabil, ordonat, punctual, atent, sa se implice in ceea ce face
- Rezistent la stress
- Sa aiba conditie fizica buna si spirit de echipa
- Sa detina permis categoria B (un avantaj)
- Studii medii si/sau superioare

Cunostinte necesare:
- Outlook
- MS Office (Excel, Word)
- Limba engleza (vorbit, scris – nivel mediu, avansat)
- Operare in sistem specific firmelor de curierat se considera avantaj

Descrierea jobului

- Operarea si plasarea in sistem dar si pe mail a comenzilor catre curier,
- Pregatirea si aranjarea in siguranta a comenzilor in depozit
- Pastrarea curateniei si ordinii in depozit
- Solutionarea cu rabdare a solicitarilor complexe ale clientului (solicitare de informatii, operatii in sistem)
- Operarea miscarilor de stoc si inventarierii in sistem
- Intocmirea de rapoarte specifice zilnice
- Alocarea de statusuri expedieri in deposit
- Oferirea suportului catre client
- Administrarea zonei de expedieri programate la livrare
- Solutionarea solicitarilor primite pentru rerutare/ prioritizare expedieri aflate in depozit
- Asigurarea suportului curierilor (pentru activitati de depozit)
- Asigurarea suportului pentru expedieri avariate/ incomplete/ reimpachetari

Descrierea companiei

Domeniu: Curierat intern si international
Programul de lucru: Luni – Vineri: 09:00 - 18:00 (o ora pauza)
Sambata: 09:00 - 13:00

Oferta:
- Salariu atractiv, spor de week-end, bonus zi de nastere , prime sarbatori
- Carte de munca
- 21 de zile concediu anual si zilele libere legale

Expirat
Operator introducere, validare si prelucrare date  -  VEVE INC SRL