Operator introducere date Timișoara

UPS ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti pregatit sa faci parte din Echipa UPS Romania?

Vrei sa devii membrul unei echipe tinere, indraznete si motivate?

Daca da, atunci iti asteptam cv-ul pentru a ne putea dezvolta impreuna in continuare.
  • Studii medii sau superioare in curs;
  • Experienta de minim 1 an intr-o activitate de introducere informatii in baze de date - nu obligatoriu;
  • Cunostinte bune de operare PC (MS Office) si de limba engleza;
  • Rapiditate in introducerea informatiilor si atentie foarte mare la detalii.

Descrierea jobului

- Program de lucru part-time de 6 ore, dimineața sau seara, sau full-time si disponibilitate pentru lucru in ture.
- Introduce corect in sistemele specifice exceptie pentru expeditiile nelivrate.
- Identifica, raporteaza si rezolva (daca este posibil) eventualele discrepante descoperite in volumul de import zilnic.
- Introduce in sistemele specifice informatiile aferente volumului de export.
- Transfera datele cu privire la scanarea fizica a volumului de import in sistemul informational UPS.
- Pregateste rapoartele finale pentru volumul de import zilnic.
- Intocmeste si transmite diverse rapoarte la solicitarea sefului direct.

Beneficii:

Dezvoltarea unei cariere intr-un mediu multinational:
Asigurare de sanatate (atat pentru Dvs. cat si pentru familie);
Transport (cu microbuzul companiei sau cu masina privata);
Bonusuri (Paste, Vacanta, Craciun, Seniority);
Zile libere aditionale (in functie de vechime);
Tichete de masa;
Parte a Talent Management System.

United Parcel Service (UPS) fondata in anul 1907, a devenit datorita milioanelor de clienti din intreaga lume, lider pe piata serviciilor de curierat si totodata lider pe plan global in furnizarea de servicii integrate. In cei peste 100 de ani de activitate, UPS si-a extins serviciile in peste 200 de tari si teritorii in intreaga lume oferind clientilor suport si solutii adaptate business-ului lor. Pentru UPS, oamenii constituie resursa cea mai importanta, iar o echipa puternica reprezinta punctul forte pentru o viabilitate pe termen lung. Avand oameni angajati in peste 200 de tari, UPS aprecieaza foarte mult diversitatea – ca mod de gandire, mod de viata, experienta si cultura. Echipa UPS Romania este in continua crestere si dezvoltare si de aceea asteptam CV-urile voastre pentru a va alatura echipei deja existente.

Publicat 2 iul. 2021 Reactualizat 1 aug. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos