Operator injectare mase plastice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii medii sau școală profesională de profil tehnic;
  • Experiența pe un post similar constituie avantaj;
  • Disponibilitate de lucru pentru program de 3 schimburi.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Operatorul la Prelucrarea Maselor Plastice (sau Operatorul Mase Plastice) se ocupă cu pregatirea instalațiilor, utilajelor și dispozitivelor specifice prelucrării materialelor plastice, pregătirea materiilor prime, executarea produselor din materiale plastice.
  • Supraveghează maşini şi utilaje pentru obţinerea articolelor din material plastic pentru industria constructoare de mașini.
  • Utilizarea documentelor de producţie (instrucţiuni de lucru, instrucţiuni de verificare, planuri de verificare, formulare specifice) în vederea exploatării liniei de fabricaţie;
  • Reglează, transformă, utilizează și supraveghează utilajele conform planului de lucru;
  • Supravegherea proceselor din punct de vedere al calității și cantității.

Beneficii:
  • Contract de muncă pe durată nedeterminată;
  • Transport gratuit (Brasov + imprejurimi);
  • Tichete de masă;
  • Subvenţie pentru masă la cantina proprie;
  • Primă de recomandare;
  • Primă de sărbători și de prezență;
  • Mediu de lucru plăcut şi curat.

Renumit furnizor de componente auto care îşi axează producţia din locaţia Parcul Industrial Brasov pe comutatoare multifuncţionale pentru volan, elemente centrale de comandă şi pe sisteme de control a climatizării pentru producători de automobile lideri de piaţă. Pe plan mondial, Grupul Preh, activează cu un număr de peste 6500 de angajaţi în firmele sale din Germania, Portugalia, Mexic, USA, China şi România. Activităţile de dezvoltare şi tehnologiile de la Preh se concentrează pe soluţii mecatronice inteligente pentru constructori renumiţi de vehicule. Aproximativ 95% din cifra de afaceri realizată a venit din sectorul auto.

In Romania exista doua centre de dezvoltare: Iasi si Brasov.

Publicat 30 iun. 2022 Reactualizat 28 iul. 2022 Expiră 30 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos