Gratis

Operator Imprimanta/DTP/Masa de taiere

VIRANDY GROUP SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Are cunostinte temeinice ale softurilor CorelDRAW , Adobe Photoshop si Illustrator si un soft 3D ( SolidWorks , Autocad, etc.)
Este atent la detalii si la respectarea termenelor limita.
Are experienta in domeniul productiei publicitare si cunoaste operarea utilajelor specifice printului si finisarii.
Este capabil sa lucreze in echipa cu colegii din toate departamentele .
Cunoaste softuri de print/rip specifice printului de format mare ( EFI, Caldera, Onix, RasterLink)
Serios, punctual si responsabil
Cu simt artistic, creativ si dornic sa progreseze constant.

Descrierea jobului

Graficianul realizeaza machete si mostre 2D si 3D dupa instructiunile primite si trimite fisierele catre print , router , laser, propune solutii tehnice si grafice acolo unde este necesar, verifica fisierele primite de la clienti daca corespund tehnic (rezolutie, dimensiuni, etc.)
Operatorul primeste fisierele de print, foloseste softurile pe RIP : Efi, RasterLink, Onyx apoi printeaza comenzile conform specificatiilor primite.
Materialele sunt apoi finisate de masa de taiere unde operatorul primeste stantele in programul de gestiune a comenzilor.
Salariu negociat in functie de experienta, bonusuri pe masura rezultatelor, tichete de masa si alte beneficii dupa caz.
Conditii si mediu de lucru moderne si atractive intr-o echipa tanara si dinamica.
Punctul de lucru se afla langa toate mijloacele de transport in comun ( metrou, tramvai, troleibuz, autobuz)

SC VIRANDY GROUP SRL (detinatoarea brandului HeadPrint.ro) este o firma de publicitate infiintata in anul 2005. In timp si-a diversificat domeniile de activitate astfel ca la in acest moment activitatea principala este creatia si productia publicitara specializata in solutii integrate pentru expunerea, promovarea, evidentierea si comunicarea produselor, in toate mediile in care acestea pot fi gasite pe piata.
Avand propriul studio de design si propria capacitate de productie, suntem capabili sa gandim, sa desenam, sa proiectam si sa producem, la standarde ridicate de calitate, cele mai complexe lucrari, pentru clienti din toate zonele de business.
Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 26 Mai 2024