Operator DTP - tipografie digitala

SC DOCU PRINT SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Experienta : minim 1-2 ani ;
  • Absolvent de liceu, facultate ( liceu poligrafie constituie un avantaj);
  • Experienta in utilizarea calculatorului;
  • Experienta in utilizarea programelor Corel Draw, Suita Adobe, Microsoft Excel, Microsolf Outlook, Microsoft Word;
  • Comunicativ in relatia cu clientii si colegii, , rezistent la termene limita, atentie distributiva si indemanare,
  • rabdare,pentru finisarea materialelor tiparite, capacitatea de a desfasura sarcini repetitive;
  • Spirit de observatie dezvoltat, atentie sporita la detalii;
  • Permis conducere categoria B-OBLIGATORIU

Descrierea jobului

  • Executarea de printuri digitale pe imprimante (carti de vizita, flyere, brosuri, mape, inserturi pentru mape, cataloage, afise);
  • Executarea lucrarilor pe alte medii de printare ;
  • Verificarea machetei grafice - sursa (CD, e-mail, print martor);
  • Stabilirea exacta a detaliilor fisierelor ce urmeaza a fi printate (tiraj, dimensiune, culori);
  • Verificarea constanta a stocurilor de hartie existente in departamentul de print digital;
  • Verificarea lucrarilor incepand de la faza de pregatire pana la livrarea acestora la client;
  • Prelucrare macheta finala in faza de pregatire de tipar;
  • Evaluare corecta a timpului de printat;
  • Mentinerea unei bune colaborari cu celelalte departamentele din cadrul companie ;
  • Respectarea cu strictete a termenelor propuse de clienti;
  • Livrarea catre clienti a materialele tipografice comandate

Un mediu de lucru interesant, oportunitatea de a lucra alaturi de profesionisti intr-un domeniu de
activitate fascinant si aflat intr-o continua schimbare, sanse de dezvoltare si a face parte din echipa
noastra.
Tehnologie de tipar, personalizari si finisari de ultima generatie.
Pachet salarial : 2500-3500 ron net, in functie de experienta.
Prime de sarbatori, zile nastere.

Tipografie prezenta in piata serviciilor de tipar de 17 ani.
Publicat 13 Iun. 2022 Expiră 14 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.