OPERATOR DOCUMENTE TRANSPORT

IB Cargo SRL - 2 poziții
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Inainte de a solicita, sa vedem ceea ce avem de oferit:
La IB Cargo, suntem cu adevarat pasionati de ceea ce facem si suntem deschisi sa primim noi colegi cu aceeasi mentalitate in echipa. Ne-am dezvoltat rapid, atat ca afacere, cat si ca echipa si ne dorim sa continuam acest ritm. Credem in respectul fata de parteneri, colegii nostri si fata de promisiunile pe care le facem.
A lucra la IB Cargo inseamna a lucra cu cei mai buni oameni, intr-un mediu tanar si dinamic care incurajeaza relatiile loiale.
Ne-am bucura sa iti oferim mai multe detalii despre noi, precum si despre oferta de beneficii organizationale ce ne face unici pentru fiecare, pe site-ul nostru: www.ibcargo.com.

Descriere trasaturi personalitate si abilitati vizate:
Dinamic/a, optimist/a, proactiv/a, prompt/a, spontan/a, adaptabil/a, responsabil/a;
Excelente abilitati organizatorice si de prioritizare sarcini;
Flexibilitate si gestionare sarcini multiple;
Rezistenta la efectuarea de sarcini repetitive si deschidere fata de sarcini noi;
Buna cunoasterea a pachetului MS Office, in special Excel.

Descrierea jobului

Gestionarea documentelor operationale, relationate cu expeditiile efectuate in sensul verificarii corectitudinii si a unui nivel maxim de completare a acestora;
Verificarea si organizarea documentatiei generate de efectuarea transporturilor;
Scanarea documentelor in arhiva electronica;
Introducerea diverselor date in sistemul electronic de lucru;
Contactarea transportatorilor si / sau clientilor pentru obtinere informatii si/sau documente necesare in fluxul de lucru;
Pregatirea documentatiei pentru expediere;
Asigurarea suportului pentru recuperarea creantelor raportate pentru department;
Participarea activa la rezolvarea sarcinilor echipei.

Va rugam sa aveti in vedere ca biroul nostru se afla in zona Voluntari, Global City Business Park.

IB Cargo este o casă de expediții ce operează la nivel mondial din anul 2008.
Valorile noastre combină acuratețea, creativitatea, experiența și cultura de tip “se poate face”, pentru a oferi o întreagă gamă de servicii existente pe piață. Putem ajunge în orice rută comercială din lume prin orice mijloc de transport: aerian, maritim, rutier, feroviar, valabil pentru orice tip de cargo. Specialiștii noștri pot croi soluții pentru cele mai complexe mijloace de transport, combinând mijloacele de transport adecvate proiectelor multi-modale de succes. Echipele multilingvice ale companiei pot aborda toate dispozițiile, oferă consultanță și servicii de calitate: door to door, depozitare, cheltuieli, consolidare, deconsolidare, autorizare la comandă, conosament, AWB, CMR, asigurarea cargo-ului. Modalitatea noastră de abordare se bazează pe construirea de parteneriate puternice, prin lucrul alături de clienții noștri pentru a livra într-o perioadă cât mai scurtă de timp și pentru a beneficia de rezultate vizibile, fără a cheltui sume mari de bani.

Publicat 25 iun. 2021 Expiră 25 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos