Publicat 09 Iun 2020 | Reactualizat 07 Iul 2020 | Expiră 10 Iul 2020

Operator dispecer sisteme de monitorizare video

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Responsabilitati specifice

Monitorizarea video a activitatilor desfasurate in perimentrul alocat
Participa la instruirile organizate in ceea ce priveste utilizarea de echipamente noi si foloseste imediat aceste abilitati in activitatea cotidiana
Raporteaza superiorului ierarhic orice situatie in care ar putea aparea riscuri in ceea ce priveste integritatea personala, a colegilor
Utilizeaza echipamentele/ dispozitivele si accesorille doar in scopul pentru care au fost create
Raspunde de integritatea echipamentelor/ dispozitivelor si a accesoriilor cu care lucreaza
Rapunde de integritatea inventarului personal
Mentine ordinea si curatenia la locul de munca, in spatiile sociale (toalete/ dusuri /sala de mese). Evita sau ia masuri de corectie imediate a oricaror situatii, de natura sa provoace neplaceri colegilor de munca, in care a fost implicat
Evita situatiile conflictuale, opreste escaladarea acestora si raporteaza superiorului ierarhic orice situatie in care considera ca i-au fost lezate drepturile si demnitatea
Participa la actiunile organizate, colective, de curatenie si/ sau indepartare a consecitelor intemperillor sau altor fenomene naturale
Respecta disciplina muncii (sarcinile de munca transmise de superiorul ierarhic)
Respecta programul de munca, timpul de munca si pauzele organizate
Incepe si termina programul de munca la orele indicate (conform Regulamentului intern) la locul de munca
recupereaza timpul pierdut cu pauzele sau intreruperile nejustificate din vina proprie

Descrierea jobului

Minim studii liceale (12 clase)

Sa exploateze in bune conditii aparatura din dotarea departamentului
Sa verifice la intrarea in serviciu starea intregului sistem de monitorizare operationala
Sa alarmeze operativ echipele de interventie si sa raporteze operativ evenimentele care apar si masurile luate superiorilor ierarhici
Sa nu permita accesul in incinta dispeceratului decat a persoanelor autorizate de conducatorul societatiiNu va divulga date cu privire la obiective sau persoanele din societate tertelor personae, fara acordul conducatorului societatii

LASER PROCESSING SRL este o societatea comerciala romaneasca, infiintata in anul 2013, care are ca domeniu de activitate proiectarea, debitarea si comercializarea de confectii metalice, specific industriei petroliere, agro-alimentare, etc. Domeniul de expertiza sunt cunostintele managerilor in domeniul proiectelor CAD si a specificatiilor in domeniul debitarilor laser.

LASER PROCESSING SRL detine o suprafata de 170 mp destinata pentru birouri, precum si 960 mp destinata atelierului

Incepand cu aprilie 2013, LASER PROCESSINGSRL, investeste in echipamente de ultima generatie, in valoare de peste 700 000 Euro, printr-un aport de capital. LASER PROCESSING SRL are dotari tehnologice de ultima generate, fiind cele mai performante de pe piata actuala romaneasca

LASER PROCESSING SRL, dispune de o vasta retea de colaboratori si subcontractori, cu ajutorul carora a reusit pana in momentul de fata sa-si realizeze proiectele si in continuare pentru a-si putea dezvolta si servi mai bine portofoilul sau de client.

Furnizorii firmei sunt societati comerciale cu experienta si vechime pe piata din Romania oferind servicii de calitate si trasabilitate aprovenientei de materie prima, cat si a loturilor care au servit la executia diverselor produse.

Clientii LASER PROCESSING SRL sunt societati comerciale axate pe productie sau comert. Comenzile executate pana in momentul de fata de catre LASER PROCESSING SRL vor duce, cu siguranta, in viitor la colaborari si mai importante cu clientii sai, colaborari care sunt ciclice si care corespund modernizarilor proceselor tehnologice sau mentenantei acestor echipamente si procese.

Expirat
Operator dispecer sisteme de monitorizare video  -  Laser Processing

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles