Gratis

Operator Date - Depozit de Curierat (A1, km19)

DELIVERY SOLUTIONS

Descrierea jobului

Candidatul Ideal

Și la Sameday, ca la orice firmă de curierat din lume, în centrul atenției se află coletele și bunul lor parcurs de la expeditor la destinatar. Bunătățile sau lucrurile utile expediate în fiecare zi trebuie să ajungă în siguranță la cei care le așteaptă.
Ce zici, ți-ar plăcea să asiguri un flux corect și eficient al coletelor în cadrul procesului de livrare? Ai un ochi ager pentru detalii și nu-ți scapă nimic?
Ți-ai dori să iei parte la realizările noastre, să devenim împreună tot mai buni în fiecare zi și să ai satisfacția că și datorită ție clienții aleg să lucreze cu Sameday?
Dacă răspunsurile tale sunt pozitive, vino în familia Sameday, iar noi vom avea grijă de tine la rândul nostru.

Ce ar trebui să ai?

-Abilitatea de a introduce și a centraliza date;

-Experiență anterioară în industria curieratului/transportului (ar fi un avantaj);

-Cunoștințe foarte bune de operare a Microsoft Excel (reprezintă un avantaj);

-Rezistență la stres și la un flux de lucru constant;

-Dispoziție și eficiență în manipulare / sortare de produse (în scopul etichetării / scanării coletelor).

Ce ar trebui să faci?

-Să operezi date în Microsoft Excel și în sistemul intern;

-Să sortezi produsele (colete) în vederea etichetării / scanării lor;

-Să menții legătura cu departamentele de suport din cadrul companiei;

-Să raportezi managerului direct;

-Să sesizezi diversele erori apărute în cadrul sarcinilor zilnice;

-Să identifici modalități de corectare ale respectivelor erori.

Cu ce vine jobul la pachet?

-Un pachet salarial motivant pe bune;

-Tichete de masa;

-Traininguri de specialitate;

-Abonament pentru servicii medicale.

Locatii disponibile:

A1, km 19 (Joita, Giurgiu)

Program de lucru: 15:00-00:00 (L-V)

Persoanele interesate pot aplica un C.V. sau pot suna la numarul: 0723.518.022.

Ce facem noi? Oferim servicii de curierat de calitate și construim cea mai mare rețea de lockere la nivel național. În prezent, expedierile Sameday sunt procesate în cele două Hub-uri logistice de lângă Chitila și Sibiu.

Am intrat pe piața de curierat în 2007, iar acum suntem unul dintre principalii jucători din piața românească. Investind masiv în tehnologie, am devenit una dintre companiile de încredere cu cea mai accelerată creștere. Fiecare experiență prin care trecem este un prilej pentru a învăța cum să devenim mai buni și, pentru că ne dorim să creștem alături de clienții noștri, am deschis drumul transparenței în curierat.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială este legată de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor, te așteptam în echipa noastră.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024