Publicat 22 Mai 2019 | Reactualizat 05 Iun 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Operator CNC/ Prelucrător prin așchiere

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie să aibă:
- Studii medii (liceu sau școala profesională) în domeniul prelucrării mecanice prin așchiere
- Minim 6 luni experiență pentru operator CNC și minim 3 ani pentru prelucrător prin așchiere. Experiența superioară constituie avantaj.
- Cunoștințe bune de desen tehnic
- Cunoștințe de lucru cu AMC-uri
- Atenție la detalii
- Cunoștințele de programare CNC și tehnologie de prelucrare constituie avantaj pentru operator CNC
- Cunoștințe de rectificare plană constituie avantaj pentru prelucrător prin așchiere

Descrierea jobului

SC INOVIS CONSULTING SRL angajează pentru punctul de lucru din Iași operator CNC și prelucrător prin așchiere (strungar-frezor pe echipamente clasice), cu următoarele responsabilități:
- operarea utilajelor conform instrucțiunilor de lucru și a normelor de securitate în muncă
- realizarea set-up-ului mașinilor CNC
- efectuarea măsurătorilor pentru asigurarea îndeplinirii cerințelor privind calitatea
- realizarea normelor de producție
- pregătirea materii prime pentru prelucrare și a produselor finite pentru livrare

Compania oferă:
- pachet salarial motivant
- instruiri periodice
- posibilitatea de avansare în carieră într-un mediu dinamic și o companie în dezvoltare

SC INOVIS CONSULTNG SRL este o companie ce activează în domeniul prelucrărilor mecanice prin așchiere, având o dotare tehnică modernă, nouă.
Compania colaborează cu firme din diverse domenii, de la realizarea de piese pentru mașini de ambalat/automotive la dezvoltare de produs.

Expirat
Operator CNC/ Prelucrător prin așchiere  -  SC INOVIS CONSULTING SRL