OPERATOR CNC FREZA /LASER CU COMANDA NUMERICA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent de Scoala Profesionala - de preferat in domeniu tehnic
  • Calificare in meseria de prelucrator prin aschiere/ mecanic
  • Minim 1 an experienta de Operator CNC pentru operatii de stunjure, frezare, polizare
  • Experienta de lucru masina CNC( laser) sau centru de prelucrare (frezare / gaurire) piese metalice
  • Cunostinte in legatura cu instrumentele de masurare
  • Cunostinte de desen tehnic
  • Abilitati de lucru cu PC
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Descrierea jobului

  • Preia comanda, indeplinind toti pasii necesari producerii acesteia;
  • Pregăteşte maşina, sculele, dispozitivele, verificatoarele pentru operaţia ce urmează a fi executată;
  • Verifică dimensional semifabricatul în concordanţă cu planul de operaţie;
  • Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, în acord cu specificaţiile tehnice şi instrucţiunile de lucru;
  • Anunţă supervizorul în cazul identificării unor probleme tehnice la funcţionarea maşinii;
  • Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare în condiţii de siguranţă;
  • Urmăreşte ca toate produsele obţinute în proces să respecte condiţiile de calitate şi condiţiile tehnice

Suntem o societate cu capital privat format din personal de specialitate cu o solida pregatire profesionala, experimentat si motivat permanent. De asemenea suntem un colectiv tanar cu idei constructive aflat in permanenta interactiune si urmarind intotdeauna satisfacerea in totalitate a cerintelor clientilor nostri pe plan profesional, prin lucrarile si serviciile de calitate oferite acestora.
Publicat 26 apr. 2022 Expiră 26 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos