Publicat 28 Iul 2021 | Reactualizat 25 Aug 2021 | Expiră 28 Aug 2021

Operator Call Center - Telekom Romania - Full Remote

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti candidatul ideal daca:

  • Ai bune abilitati dе ascultare si comunicare
  • Ai minim studii liceale (studiile universitare finalizate reprezinta un avantaj)
  • Ai foarte bune abilităţi de vânzare şi negociere;
  • Lucrezi bine în echipă;
  • Te implici real în rezolvarea problemelor ridicate de clienţi;
  • Detii bune cunostinte dе lucru cu calculatorul (MS Office)
  • Nu este obligatorie experienta in domeniu, dar daca ai cunoştinţe despre produsele şi serviciile Telekom Romania, constituie un real avantaj.
Interviul va fi sustinut online prin platforma ZOOM.

Cerinte eliminatorii in procesul de recrutare:
Deoarece job-ul este de acasă, vrem sa ne asiguram ca deții o buna conexiune la internet, un laptop sau un calculator pe care poți lucra și o implicare proactivă în comunicarea cu echipa.

!!! Trainingul va avea o durata de 2 săptămâni, prima săptămână va fi susținut online, iar a doua săptămână vei fi prezent în unul dintre sediile noastre din Bucuresti sau Constanta (vor fi asigurate toate cheltuielile ce tin de cazare si transport). După perioada de training vei lucra doar de acasă.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI

  • Asigura comunicarea cu clienţii prin toate mijloacele de comunicare disponibile (apeluri intrare, apeluri iesire, corespondenta scrisa - e-mail), tratand cu profesionalism toate solicitarile, identificand nevoile clientilor;
  • Promovează si vinde produsele şi serviciile TELEKOM în toate apelurile eligibile;
  • Furnizează informaţii generale (tarife, servicii, acoperire, pachete, reţea de distribuţie, etc.) pentru rezolvarea solicitarii clientului;
  • Inregistreaza solicitarile clientilor si le proceseaza in conformitate cu instructiunile de lucru specifice;
  • Furnizeaza solicitantilor date corecte si complete;
  • Verifica gradul de satisfactie a clientilor fata de serviciile furnizate, asigurand asistenta comerciala.

Locatie post: REMOTE
Program de lucru (8 ore): Luni – Vineri : 10:00-18:00

BENEFICII
Lucrezi de acasă
Salariu fix motivant si bonusuri substantiale din comisioanele din vanzari;
Training-uri de specialitate;
Mediu de lucru placut si dinamic;
Super premii pentru agentii de top (carti, bilete la concert / cinema, telefoane, excursii etc.);
Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.

Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

Expirat
Operator Call Center - Telekom Romania - Full Remote  -  AMEGO CALL CENTER

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles