Publicat 13 Iun 2016 | Reactualizat 14 Iul 2016 | Expiră 15 Iul 2016

Operator Buldozer pentru UK – fara comision

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Fronterra Recruitment este in cautare de Operatori Utilaje Grele – Operator Buldozer pentru una dintre cele mai mari companii din Marea Britanie cu domeniul de activitate in inchirirea utilajelor industriale si agricole.

Cerinte:

• Minim 5 ani experienta pe o pozitie identica sau similara
• Detinerea atestatului / cursului "mecanic / operator utilaje grele" este considerat un avantaj
• Limba engleza : Nivel mediu spre avansat
• Disponibilitate de a lucra weekend
• Abilitatea de a citi și a scrie in limba engleza pentru inregistrarile zilnice
• Abilitatea de a lucra atat in echipa cat si independent, intr-un mod eficient
• Capacitatea de a lucra intr-un mediu cu ritm rapid
• O buna etica de munca
• Rezistenta la un program prelungit de lucru

Descrierea jobului

Operatorul de utilaje grele este responsabil pentru operarea buldozerului intr-o maniera sigura si adecvata. Acesta trebuie, de asemenea, sa curate, sa mentina si sa se asigure de securitatea echipamentului asa cum va fi mentionat in policiti si proceduri.

Alte responsabilitati :

* Sa efectueze inspectii zilnice pentru siguranta si intretinerea utilajului si a echipamentului
* Sa se asigure ca utilajele si echipamentul sunt depozitate corect si in conditii de siguranta
* Sa participe la mentenanta programata
* Sa ia masurile necesare pentru a asigura sanatatea si siguranta lor, cat si a colegilor

Beneficii :

• Salariu brut : £9,79 (€12.31 / 55.61 RON) / ora , ore suplimentare ( luni - sambata) £14.68 (€18.45 / 83.35 RON) / ora, duminica si sarbatori legale £19.58 (€24.61 / 111.18 RON ) / ora
• Salariul va fi revizuit dupa o perioada de proba de 3 luni
• Contractul se semneaza direct cu angajatorul britanic
• Contract de munca Full-time cu 50 – 60 de ore asigurate saptamanal
• Posibilitatea de a lucra ore suplimentare
• 27 de zile de concediu / an
• Training oferit de catre angajator. In urma trainingului se va primi certificare / licenta de operare CPCS
• Asistenta in gasirea unei locuinte
• Asistenta pentru obtinerea NiNo (National Insurance Number) si deschiderea unui cont bancar, pe baza carora veti beneficia de toate asigurarile sociale si de sanatate pe teritoriul Marii Britanii

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency, with British & Romanian capital. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach. We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee. For more information, please visit our website www.fronterra.co.uk

Or visit us on facebook:

www.facebook.com/pages/Fronterra-Recruitment/

Expirat

• Analizati cu atentie informatiile din cadrul anunturilor de recrutare! Daca aveti dubii in privinta veridicitatii anumitor date sau in cazul unor solicitari suplimentare ale angajatorilor (trimiterea de documente personale, sume de bani etc.), va rugam sa ne scrieti la [email protected].

Operator Buldozer pentru UK – fara comision  -  FRONTERRA RECRUITMENT LTD

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles