Operator Back-Office

Crosswork - 10 poziții
Oraș de lucru
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Clientul nostru, companie multinațională activă în domeniul energetic, se află în căutare de Operator Back Office.

Candidatul ideal:

- Capacitate de analiză şi sinteză;
- Bune abilități de comunicare și negociere;
- Atenţie la detalii;
- Deschidere şi spirit de iniţiativă.

Descrierea jobului

Ce vei face?
  • Vei dezvolta şi vei menţine relaţii foarte bune cu clienţii existenţi şi potenţiali, care să inducă un nivel foarte bun al retenţiei clienţilor în portofoliul companiei;
  • Vei răspunde cererilor de schimbare a furnizorului folosind tactici şi metode agreate de convingere a acestora de a păstra relaţia contractuală cu compania;
  • Vei fi responsabil cu verificarea corectitudinii, completitudinii şi conformităţii documentelor şi informaţiilor necesare pentru încheierea contractelor de furnizare energie electrică, gaze naturale;
  • Vei monitoriza termenele de expirare a contractelor clienților în vederea recontractării în condițiile legale și pentru a furniza informațiile relevante către echipele de vânzări;
  • Vei analiza solicitările și plângerile primite si vei stabili modul de soluţionare a lor;
  • Vei înregistra corespondența utilizând aplicațiile IT dedicate acestui proces, încadrând speța adresată de către clienți conform procedurilor în vigoare și o vei soluționa, transmițând răspunsul către client prin intermediul aceluiași canal pe care a intrat solicitarea.

Oferim:
- Tichete de masă în valoare de 20 ron/ zi lucrată;
- Asigurare de sănătate privată;
- Primă de Crăciun și 1 Iunie;
- Primă de concediu;
-Zile libere plătite pentru evenimentele deosebite din viața personală.

Crosswork este o companie de recrutare la nivel național, cu birouri în București și Iași, ce oferă servicii atât de recrutare cât și de muncă temporară și administrare de personal

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos