Publicat 11 Aug 2019 | Expiră 11 Sep 2019

Online Marketing Officer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal este o persoana organizata, atenta la detalii, careia ii plac activitatile bine planificate. Are o capacitate analitica dezvoltata si este obisnuita sa ia decizii sau sa faca recomandari in baza unor analize pe criterii obiective.

Curiozitatea, spiritul de initiativa si abilitatile de comunicare sunt importante pentru noi si ne dorim un coleg care sa le detina.

Descrierea jobului

ATRIBUTII :

Crearea, updatatea si actualizarea bazelor de date de clienti / prospecti pentru firmele din grup, respectand prevederile GDPR si urmarind respectarea lor
Redactarea de newsletter saptamanal pentru firmele din grup
Gestionarea produselor de pe website-urile firmelor din grup, updatand cu produse noi si preturi actualizate
Coordonarea executiei de materiale grafice pentru website-uri si campaniile de comunicare online ( newsletter, bannere, poze editate)
Coordonarea postarilor de pe paginile de social media
Supervizeaza functionalitatile magazinelor online si optimizeaza interfetele in functie de evolutia vanzarilor
Propune si elaboreaza campanii de promovare pe Google si retele sociale
Realizeaza rapoarte de eficacitate pentru campanii de promovare
Identifica si implementeaza vanzarea produselor firmelor din grup pe alte platforme, separate de shopurile proprii ale firmelor ( Ex Emag Marketplace)
Analizeaza randamentul vanzarilor per produse / categorii / segmente de piata si propune strategii de imbunatatire.

RESPONSABILITATI :

Functionarea optima a website urilor si magazinelor online
Actualizarea paginilor de social media intr-un ritm constant
Realizarea de rapoarte saptamanale /lunare privind activitatea si sugestii de optimizare

Suntem un grup de firme cu activitati in importul, productia, distributia si comercializarea de cafea si echipamente necesare prepararii cafelei. Din grup fac parte prajitoria artizanala DROPSHOT COFFEE ROASTERS si importatorul si distribuitorul de echipaemnte si accesorii destinate industriei cafelei, TASTE CRAFTERS.

Expirat
Online Marketing Officer  -  DROPSHOT COFFEE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles