Publicat 01 Mar 2011 | Expiră 08 Mar 2011

Online Marketing Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta de minim 3 ani in domeniul marketingului online;
- Experienta de minim 1 an in social media marketing pentru un brand;
- Experienta in campanii PPC Google AdWords si Facebook;
- Acreditarea Google Adwords nu este obligatorie, dar reprezinta un avantaj;
- Foarte bune cunostinte de limba engleza si limba romana - scris si vorbit;
- Cunostinte practice de SEO si SEM dovedite de experienta anterioara;
- Cunostinte de baza de HTML;
- Cunostinte de baza de utilizarea profesionala a calculatoarelor - MS Office, Adobe Photoshop.

Descrierea jobului

OBIECTIVUL JOB-ULUI: Online Marketing Managerul va implementa strategie de marketing online a Mercador.ro in scopul obtinerii celor mai bune rezultate.

RESPONSABILITATI:
- Implementarea strategiei de marketing online si social media pentru website-ul Mercador.ro in vederea respectarii planificarii initiale si a bugetului alocat;
- Este responsabil de coordonarea si implementarea optimizarii SEO a website-ului Mercador.ro;
- Optimizarea continua a campaniilor actuale de Google AdWords ale website-ului Mercador.ro si focusarea locala a acestora in scopul obtinerii celor mai bune rezultate posibile;
- Coordoneaza prezenta pe social media a website-ului Mercador.ro - Facebook, Twitter, etc - in conformitate cu strategia brandului si politicile firmei;
- Este responsabil pentru moderarea si buna calitate a anunturilor de pe Mercador.ro;
- Scrie comunicate de presa lunare in legatura cu activitatea Mercador.ro si asigura managementul campaniilor de PR ale brandului;
- Coordoneaza implementarea campaniilor de marketing online ale Mercador.ro colaborand cu web designeri, web developeri si alte entitati astfel incat sa fie respectate cerintele de timp, buget si calitate.

BENEFICII:
- Mediu de lucru multinational cu experienta internationala in zona de ecommerce, licitatii online, anunturi online;
- Training-uri internationale certificate periodice;
- Pachet salarial atractiv, pe masura rezultatelor obtinute.

Aukro Romania SRL reprezinta filiala din Romania a grupului Allegro din Polonia. Allegro Group este cel mai mare jucator in zona de licitatii online, anunturi online si in general ecommerce in Europa Centrala si de Est, activand momentan in Polonia, Ungaria, Rusia, Cehia, Slovacia, Bulgaria, Romania, Lituania. In Romania Allegro Group a lansat pana acum website-urile www.tizo.ro, www.trendzone.ro si www.mercador.ro

Expirat
Online Marketing Manager  -  Aukro Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles