Publicat 15 Iul 2019 | Expiră 15 Aug 2019

Ofiter Relatii Clienti – Iasi

20 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

1. Asigura relatia la distanta cu clientii si prospectii Bancii, prin preluarea si solutionarea contactelor primite, prin intermediul canalelor : telefon, e-mail, internet, fax;
2. Participa la fidelizarea clientelei prin serviciile de calitate oferite;
3. Limba engleza - nivel conversational;
4. Orientare catre client, spirit de echipa, inovare;
5. Indeplinirea obiectivelor individuale. Respectarea standardelor calitative in ceea ce priveste discursul si tehnica conversatiei la telefon;Numarul de activitati zilnice.

Descrierea jobului

Activitatea se desfasoara in conditii specifice asistentei telefonice cu operatori umani si pot cuprinde: apeluri, fise de contact, fise de credit, emitere carduri, deschidere conturi.
De asemenea, postul presupune multa acuratete in procesarea datelor primite si in furnizarea informatiilor oferite avand in vedere ca actiunile ofiterilor premerg etapei de vanzare finalizata in unitatile bancii.

RESPONSABILITATI:

1. Deserveste cu promptitudine si profesionalism fiecare client sau potential client;
2. Ofera informatii complete si corecte cu privire la produsele si serviciile din portofoliul bancii, folosind un limbaj usor de inteles de catre clienti;
3. Stabileste intalniri cu clienti si prospecti pentru consilierii de clientela din unitatile bancii, pentru finalizarea vanzarii produselor;
4. Preia, inregistreaza si rezolva reclamatiile adresate de clientii bancii;
- identifica motivul nemultumirii clientului;
- rezolva, in functie de nivelul de competenta, solicitarea clientului;
- preia informatiile comunicate de client si inregistreaza in Vision reclamatia acestuia explicitand corect, complet si coerent situatia prezentata;
- transmite reclamatia catre zonele cu competente de rezolvare a solicitarii clientului;
- urmareste statusul reclamatiei si transmite catre client in timp util raspunsul primit.
5. Participa la indeplinirea obiectivelor echipei si ale serviciului prin indeplinirea obiectivelor individuale;
6. Propune solutii pentru eficientizarea normelor, instructiunilor, fluxurilor de lucru si a aplicatiilor utilizate, pentru a veni in intampinarea nevoilor clientilor.
7. Respecta programul de lucru atat din punct de vedere prezenta la birou, cat si al programarii pauzelor;
8. Semnaleaza rapid catre supervizori / manager disfunctionalitatile si situatiile atipice aparute la nivelul activitatii;
9. Se implica in mod activ in activitati organizate la nivelul Directiei;
10. Constituie suport pentru Ofiterii Relatii Clienti Juniori.

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.

Expirat
Ofiter Relatii Clienti – Iasi  -  GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles