Ofiter Colectare debite

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Vrei sa lucrezi intr-un mediu dinamic, cu un colectiv plin de energie? Esti o persoana comunicativa? Atunci esti persoana potrivita pentru noi! Vino in echipa Credit Fix IFN!

Candidatul ideal:
- Persoana deschisa, dornica sa invete si sa se dezvolte profesional;
- Abilitati relevante de comunicare, coordonare, orientare catre clienti si catre atingerea obiectivelor impuse, abilitati de negociere;
- Persoana orientata spre rezultate, atenta la detalii, sociabila, responsabila, punctuala, multitasking;
- Studii superioare finalizate;
- Experienta profesionala de minim 3 ani;
- Experienta in domeniul colectare creante minim 1 an
- Cunostinte avansate Microsoft Office( word, excel);
- Grad inalt de profesionalism;

Descrierea jobului

- Gestionarea bazei de debitori prin contact direct cu ei, in vederea colectarii sumelor datorate, respectand procedura de recuperare creante si regulile interne de organizare ale departamentului;
- Negocierea si stabilirea unui plan de rambursare, oferirea de solutii si metode de plata;
- Incheierea de angajamente de plata in baza diferitelor oferte, precum si urmarirea incasarii;
-Informarea clientilor cu privire la efectele neachitarii la timp a creditului;
- Urmarirea platilor pentru fiecare debitor in parte;
- Oferirea de raspunsuri scrise, in format electronic, oricarei solicitari primite din partea debitorilor, in termenul legal;
- Colaborarea cu celelalte departamente din cadrul companiei si cu partenerii externi;
- Sesizarea superiorului si a departamentului abilitat in cazul oricarei situatii ce necesita interventia lor;
- Indeplinirea cu succes a sarcinilor trasate;

Beneficii:
- Salariu motivant, bonuri de masa;
- Bonusuri lunare in functie de performanta;
- Desfasurarea activitatii remote;
- Transport decontat;
- Training;
- Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica.

Asteptam C.V.-ul tau la adresa de e-mail suport@creditfix.ro sau aplica in pagina noastra de recrutare apasand butonul ”Aplica”.

CREDIT FIX IFN S.A. este Institutie Financiara Nebancara inscrisa in Registrul Special al Bancii Nationale a Romaniei cu numarul: RS-PJR-41-110084/16.02.2018. Activitatea institutiei noastre este reglementata prin Legea nr. 93/2009 si a actelor normative ale B.N.R.

Sediul nostru se afla in zona Unirii in cadrul Muntenia Business Center, pe Splaiul Unirii, Nr.16, Et.4, Camera 413, la 7 minute de statia de metrou Piata Unirii.

Credit Fix este rezultatul muncii unei echipe de profesionisti din domeniul financiar-bancar.
Oferim clientilor nostri produse de creditare simple si rapide care sa ii ajute in rezolvarea situatiilor neprevazute sau punerea in practica a planurilor lor.

Publicat 10 mai 2022 Expiră 25 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos