Gratis

Ofiter Bancar Reconciliere tranzactii sistemul de carduri

Banca Transilvania

Candidatul Ideal

- Studii economice sau tehnice finalizate
- Experienta Obligatorie pe posturi de decontare tranzactii cu carduri si reconciliere sume in relatia cu visa/mcard si amex
- Experienta bancara Obligatorie in domeniul cardurilor de minim 3-4 ani
- Engleza Avansat - Citit si Vorbit
- Utilizatori experimentati ai pachetului Microsoft Office
- Disponibilitate deplasari la sediul din Cluj-Napoca >>> in perioada de invatare/acomodare/adaptare.

Postul, intr-o prima etapa, va fi pe perioada determinata (intre 18 si 24 de luni).

Descrierea jobului

Reconciliere tranzactii sistemul de carduri:
- Reconcilierea tranzactiilor intre sistemul de autorizare carduri, back office carduri si core banking
- Reconcilierea tranzactiilor dintre sistemul de autorizare carduri, back office carduri si retelele Visa, Mastercard, Amex
- Identificarea si rezolvarea erorilor provenite din raportul rezultat in urma matchingului intre sistemul de autorizare, back office carduri, core banking, fisiere Visa, Mastercard, Amex
- Verificarea operarii fisierelor zilnice cu tranzactii din sistemul de carduri in core banking ( fisiere cumulate, fisiere de settlement, erori de operare a acestora)

Descrierea companiei

Altfel…
suntem o companie care isi doreste ca ideile sa fie valorificate, iar visele implinite, sustinand oamenii care au curajul sa faca lucrurile diferit.

Acum 30 de ani a inceput povestea BT cu o echipa formata din 13 persoane si o sucursala.

Azi, suntem Locul 1 in topul bancilor din Romania, cu peste 3,5 milioane de clienti si 9.500 de colegi in echipa. Am invatat de-a lungul anilor ca pentru a aduce ideile mai aproape de realitate, este esential sa ne reinventam continuu.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024