Publicat 23 Mai 2019 | Reactualizat 22 Iun 2019 | Expiră 23 Iun 2019

Office Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoanele candidate urmeaza sa se exprime fluent (cel putin) in limba engleza, precum si sa inteleaga foarte usor exprimarile telefonice in aceasta limba. Un atu principal il constituie un limbaj cursiv (si cat mai elevat) și un comportament politicos si elegant. Disponibilitatea de a efectua activități de suport profesional pentru avocați este apreciata. Candidatul ideal trebuie sa manifeste atasament fata de firma în care lucreaza și confidențialitate cu privire la activitate.

Descrierea jobului

-preluarea apelurilor telefonice si redirectionarea lor catre colegii/partenerii societatii;
-intampinarea si indrumarea clientilor in salile de consiliu, asigurarea protocolului;
-primire/sortarea/distribuirea/tehnoredactarea corespondentei scrise sau electronice;
-tinerea registrului cu intrarile/iesirile ;
-facturare, evidență contabilă primară, evidență empirică de gestiune
-corespondenta cu diversi furnizori, solicitarea intervenitiilor acestora, efectuarea de comenzi catre furnizori;
-administrarea si actualizarea bazei de date de contacte a societatii;
-sesizarea tuturor problemelor legate de functionalitatea si starea sediului societatii;
-transmiterea de mail-uri interne referitoare la activitatea societatii;
-trimiterea si distribuirea faxurilor precum si trimiterea corespondentei prin curier/posta;
-rezervarea biletelor de calatorie (tren/avion).

Cosma & Associates este o societate de avocati pasionati de conceperea unor solutii inovatoare pentru clientii pe care ii reprezinta. Nivelul de pregatire profesionala al avocatilor ce-si desfasoara activitatea in cadrul Cosma & Asociatii este unul ridicat. Oferim consultanta si reprezentare societatilor comerciale romane si straine. Activitatea noastra se adreseaza si sectorului public. Serviciile noastre raspund celor care au ca obiectiv sa obtina analiza legala si solutii juridice de exceptie, fie ca este vorba de raporturi de drept comercial, fiscal, dreptul muncii sau alte ramuri de drept. Pretuim increderea clientilor nostri si suntem intrutotul dedicati pastrarii confidentialitatii informatiilor pe care le-am aflat din pozitia noastra profesionala, chiar si dupa finalizarea contractului de asistenta juridica.

Expirat
Office Manager  -  SOCIETATE CIVILA DE AVOCATI -COSMA SI ASOCIATII