Publicat 15 Ian 2018 | Expiră 15 Feb 2018

Șofer - Agricover

4 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm un Șofer serios și responsabil, dornic să se alăture echipei noastre să se implice în activitatea de transport a produselor (inputuri agricole: semințe, pesticide) din portofoliul Agricover.
Cerinţe

  • Experiență pe o poziție similară – minim 3 ani;
  • Permis de conducere - Categoria B ;
  • Atestat ADR – constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Asistă şi participă la încărcarea şi descărcarea mărfurilor şi răspunde de concordanţa cu documentele comerciale de însoţire;
  • Gestionează corespunzător mărfurile, pe perioada transportului lor;
  • Răspunde de integritatea mărfii transportate până la predarea ei către beneficiar;
  • Răspunde de întocmirea corectă a foilor de parcurs;
  • Păstrează autovehiculul pentru care este considerat gestionar în stare perfectă de funcţionare;
  • Utilizează autovehiculul numai în scopul pentru care acesta i-a fost încredinţat de companie; pe durata utilizării autovehiculului detine asupra sa toate documentele necesare din punct de vedere legal, completate corect şi vizate la zi (documente de transport şi documente comerciale şi autorizaţii);
  • Verifică starea tehnică a mașinii la începutul şi sfârşitul fiecărei zile de utilizare;
  • Participă la toate instructajele profesionale, de protecţia muncii si de PSI, organizate periodic de către coordonatorul parcului auto al societaţii;
  • Are o conduită civilizată pe durata utilizării autovehiculului;
  • Menține relații colegiale și colaboreaza cu ceilalți angajați ai firmelor Agricover.

Agricover este o platformă de soluții integrate pentru agricultură, construită pentru a răspunde în timp real nevoilor concrete ale fermierilor. Inovația face parte din noi. Avem 18 ani de activitate și construim soluții flexibile și eficiente care contribuie la dezvoltarea partenerilor noștri.

Expirat
Șofer - Agricover  -  AGRICOVER