Publicat 17 Ian 2016 | Expiră 18 Feb 2016

Nutritionist / Asistent Nutritie Muncii&Mega Mall

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
NUTRITIONIST
Vocatia nutritionistilor si a dieteticienilor este aceea de a propune un regim alimentar adaptat cererilor si nevoilor si, de ce nu, preferintelor fiecarui pacient. Pentru aceasta, ei iau in considerare diferiti parametri: varsta, sex, greutate actuala, greutate ideala,compozitia corpului, afectiuni asociate existente, mod de viata, obiceiuri alimentare, mostenire genetica si, de asemenea, motivele care v-au determinat sa-i consultati.
- Persoana dianmica, sociabila, comunicativa, disponibila pentru munca in echipa. Orientare catre obiective. sa dispuna de aptitudini organizatorice si de conducere evidentiate in activitatea practica;
- Experienta in relatiile cu publicul, vanzari, constituie avantaj.
Studii in domeniile: farmacie, medicina, asistent farmacie, asistent generalist, biochimie, kinetoterapie.
ASISTENT NUTRITIE
• Asistentul nutritionist este persoana de legatura intre client si nutritionist.
• Persoana dinamică și comunicativă, sociabilă și amabilă, responsabilă și loială, cu abilități de vanzare
Studii superiorare intr-unul dintre domeniile: industrie alimentară. farmacie, medicina, asistent farmacie, asistent generalist, biochimie. (constituie avantaj)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Formularea diete și rații pentru a maximiza creșterea economică, reproducere, sănătate și / sau de performanță;
• Evaluarea valorii nutritive și economică relativă a sistemelor de alimentare;
• Monitorizarea formulări de alimentare pentru a îndeplini standardele de performanță;
• Utilizarea software-ului de calculator pentru a formula de alimentare, desfășura activități de cercetare și generarea de rapoarte;
• Puternică relație cu alte funcții;
• Pregătirea de raportare săptămânal, lunar;

Asistentul nutriționist este responsabil cu
- fidelizarea clienților, recomandarea produselor optime in urma efectuarii consultatiei in baza aparaturii pe care o punem la dispozitie
- optimizarea agendei.
- De asemenea, asistentul nutriționist este responsabil cu promovarea imaginii societății in mediul online și offline
- cu identificarea modalităților de dezvoltare a bazei de clienți.- completarea zilnica a fiselor de programari.
- Printre atribuţii se numără şi confirmarea telefonica a programarilor, completarea fiselor nutritionistului.

Pe langa salariul fix oferit, asistentul nutritionist primeste bonusuri lunare in functie de performante.
Poza CV - Obligatoriu

Societatea noastra ofera consultanta in nutritie si dietetica afiliata NATUR HOUSE, firma lider in dietetica si nutrititie din Spania, care pune la dispozitie servicii specializate in acest domeniu, cu produse exclusive de o excelenta calitate, oferind servicii de cinci stele intr-un sector in crestere constanta. Din anul 1999 cand si-a initiat extinderea la nivel intenational printr-un sistem de francize, acum prezenta in peste 20 de tari din intreaga lume, mai mult de 4 milioane de persone au apelat la centrele NaturHouse cu scopul de a-si reduce si controla greutatea corporala.

Expirat
Nutritionist / Asistent Nutritie Muncii&Mega Mall  -  Naturhouse

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles