Publicat 22 Mar 2017 | Reactualizat 19 Apr 2017 | Expiră 23 Apr 2017

.NET DEVELOPER

3 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cine ești tu:

Un dezvoltator Junior /Mediu/ Senior .NET plin de energie și dedicat, care să se simtă confortabil într-un mediu dinamic și plin de oportunități
Responsabil de lucrul într-o echipă de dezvoltare .NET pentru implementarea soluțiilor noi și îmbunătățirea soluțiilor existente
Livrezi soluții tehnice sigure, testate folosind instrumente de testare automatizată
Codul sursă livrat este în concordanță cu standardele și bunele practici recunoscute, în vederea întreținerii și/sau îmbunătățirii soluțiilor existente și implementării soluțiilor noi la standarde de cea mai înaltă calitate
Documentezi codul sursă livrat și înregistrezi toate activitățile folosind instrumente de task management și suport utilizate în cadrul companiei;

Ce trebuie sa stii sau ce vei invata alaturi de noi :

- Programare în limbajul C#, folosind .Net Framework 2.0/3.5 (sau mai nou).
- Programare T-SQL, in baze de date Microsoft SQL Server 2008/2012 (sau mai nou).
- HTML5, CSS3, Javascript / jQuery
- O înțelegere profundă a programării orientată pe obiecte;
- O bună înțelegere a mecanismelor de funcționare a unei aplicații (web sau standalone), incluzând (fără a ne limita) la tehnologii și concepte ca HTTP, REST, SOAP, WCF, Web API, JSON, "responsive design"

Poți obține puncte bonus dacă:

- Ai experiență în dezvoltarea aplicațiilor folosind framework-uri JavaScript și librării ca AngularJS, Knockout etc.
- Ai experiență în dezvoltarea aplicațiilor mobile (Android, iOS, Windows Phone, Windows 10 Mobile)

Descrierea jobului

Ce îți vom oferi:

- Un loc de muncă atractiv în cadrul unei echipe proactive
- Salariu motivant
- Vei dialoga permanent cu un Team Leader dedicat cu care sa te sfatuiesti ;
- Posibilitatea de a dezvolta soluții complexe, prin implementarea de comunicație de tip "PUSH" în cadrul sistemelor cu mii de dispozitive conectate în paralel
- Dezolvarea proiectelor de tip "Internet of Things (IOT)", folosind dispozitive embedded, senzori, tag-uri RFID etc.
- Utilizarea tehnologiilor biometrice (Face Recognition, Fingerprint scanning etc.)
- Poti participa în proiecte care utilizează servicii de tip cloud (Microsoft Azure) și alte arhitecturi orientate pe servicii pentru ca suntem Microsoft Partner Development Unit (PDU) pentru solutii cloud;
- Posibilitatea de a obține certificări recunoscute internațional (MCP, MCSA etc.)

We are a team of professionals specialized in Enterprise Mobility and eBusiness solutions design which add value to customer organizations. We have in-depth knowledge of industries we are providing services for. Our activity in information technology concentrates business consultancy, design, implementation and support. Our most appreciated talent is speaking the language of our customer. That is to say, in the worlds of retail, logistics, distribution, we understand the language, we speak it and we make the project implementation turn into a natural consequence of deeply understanding the very specific business needs of our customers and knowing how to turn them into results.

We strongly believe in the quality of the services we are providing. The experience accumulated in implementing reference projects in Romanian IT industry gives as the confidence that we know how to “connect the dots” in any organization.

Having a track record of thousands of hours of consulting and development in specific business areas, from portals and communications platforms, supply chain management solutions, field service, workforce management & planning, production traceability, post & parcel software, by means of latest auto-identification technologies.

We deliver one-stop-shop solutions, by providing the entire solution, from business consulting through hardware installation to software application development and/or implementation.

Expirat
.NET DEVELOPER  -  TECHNOHUB S.R.L.