Montator/Instalator sisteme fotovoltaice,pana la 9000lei net

Prima Electro Construct S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

- Constituie avantaj experienta in lucrul la inaltime (alpinist, montator acoperisuri etc)
- Adaptare usoara la situatii noi
- Capabilitate de a lucra in echipa
- De preferat experienta de nivel mediu, inclusiv in realizarea instalatiilor electrice
- Carnet de conducere categoria B constituie un avantaj
- Conditie fizica buna si abilitati de lucru la inaltime;

Descrierea jobului

- Montaj si manipulare structura de sustinere pe acoperis
- Montaj si manipulare panouri fotovoltaice
- Asamblarea si instalarea elementelor structurilor metalice;
- Descărcarea pachetelor, recepţionarea acestora, inventariere de baza;
- Deplasarea produselor la zona de depozitare/pre-asamblare;
- Fixarea elementelor unei structuri metalice și a panourilor solare;
- Lucru la inaltime medie (hale industriale, acoperisuri);
- Dornic sa participe la traininguri specializate (inclusiv instalatii electrice);
- Stabilirea solutiilor constructive sau corectia problemelor pe santier. Verifica componentele care urmeaza a fi asamblate, urmareste cotele relevante, forma si dimensiunile acestora. Semnaleaza superiorului ierarhic orice abatere pe care o sesizeaza sau orice potentiala problema de natura sa constituie un risc pentru calitatea lucrarilor sau pentru siguranta in executie
- Verifica pozitia relativa a componentelor asamblate prin sudura utilizand instrumente de control ca ruleta, metru, subler, subler paralel, liniar calibrat, nivele cu bula si altele asemanatoare si confirma acuratetea pozitionarii, abaterile de forma si dimensiuni
- Executa operatii tehnologice de debitare, ajustare,polizare, gaurire, largire, tesire utilizand toata gamma de scule si masini a societaii
- Respecta indicatiile privind fluxul de productie (separarea materialelor de piesele in lucru si de piesele finite si de rebuturi)
- Depoziteaza/ stocheaza reperele componente in zone special desemnate si semnalizate, pe comenzi, ansamble sau subansamble in succesiunea logica a operatiilor de executat
- Sistem de bonusare, posibilitate castig pana la 9000 lei net

ENERGIS este o companie care ofera solutii profesionale de inalta calitate in domeniul energiei alternative – sisteme fotovoltaice si solutii in domeniul instalatiilor electrice civile si industriale, detinand atestate A.N.R.E. tip C1A si C2A.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024