Publicat 19 Nov 2018 | Reactualizat 17 Dec 2018 | Expiră 19 Dec 2018

Montator/Asistent - coordonarea de șantier în electrotehnica

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germană

Candidatul ideal

Suntem o societate din zona Freiburg, din sudul Germaniei, la granița cu Franța. Echipa noastră de 54 de angajați oferă soluții în domeniul electrotehnicii moderne. Pentru societatea noastră din Germania căutăm acum un

Montator/Asistent pentru coordonarea de șantier în electrotehnică

Profilul dv.:
  • Absolvent al unei pregătiri profesionale sau al unei facultăți electrotehnice
  • Cunoștințe medii sau bune de limba germană (nivel B2 sau C)
  • Experiență în domeniul instalațiilor electrotehnice sau electrice
  • Dorința de a livra produse și servicii de calitate, de a satisface clientul și de a respecta termenele de livrare
  • Abilități de conducere a echipei
  • Mod de lucru conștiincios și structurat *ordonat?

Descrierea jobului

Activitatea dv. va fi coordonarea lucrărilor de șantier mari și mijlocii în domeniul electrotehnicii constând în:

  • Întocmirea listelor și schemelor de întindere a cablurilor
  • Lucrări de instalații de joasă și înaltă tensiune și de protecție a muncii
  • Managementul echipei
  • Responsabilitatea executării lucrărilor
Vă oferim:
  • Contract pe durată nedeterminată la finalul perioadei de probă de 6 luni
  • Concediu anual de 26 de zile
  • Program de muncă de 42,5 ore săptămânal
  • Salariu brut de început de 14,4 € pe oră
  • Asigurare privată la un fond de pensii și primă de vacanță
  • Punerea la dispoziție a unei mașini de serviciu odată cu avansarea profesională
  • Posibilitatea de a avansa în cadrul societății

Sunteți interesat/ă? Atunci vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dv. în limba germană sau engleză pe adresa:
Elektro Schönberger GmbH & Co.KG
Frohmattenstr. 17, 79268 Bötzingen, Germany
Herrn Dominik Schönberger, Email: D.Schoenberger@elektro-schoenberger.de, Tel: +49 7663 9345 21.

Montator/Asistent - coordonarea de șantier în electrotehnica  -  Elektro Schönberger GmbH & Co.KG