Publicat 26 Apr 2019 | Reactualizat 22 Mai 2019 | Expiră 26 Mai 2019

Middle / Senior PHP Web Developer

2 posturi

Candidatul ideal

Candidatii ideali trebuie sa posede urmatoarele cunostinte:

  • Cunostinte de nivel avansat de programare PHP 7 OOP (abstractizare, polymorfism, etc.) si principii de arhitectizare
  • Cunostiinte de nivel mediu MYSQL (relationari, asocieri, indexari, sub-interogari, operatiuni, etc.)
  • Cunostinte de nivel mediu HTML4/5, CSS2/3, JavaScript, jQuery, jQuery UI, Ajax, JSON,REST, XML
  • Cunostinte de nivel mediu de securitate web ( protocoalelor de encriptare, ssl, certificate, etc.)
  • Experienta anterioara cu cel putin un Framework PHP (Laravel, Codeigniter, Zend, Symfony etc.)
  • Experienta anterioara in ecommerce
  • Experienta in utilizarea de sisteme de versionare GIT
  • Cunostinte de baza operare Linux/Ubuntu
  • Cunostinte de baza htaccess
Cum am vrea sa fii tu?
  • o persoana organizata, riguroasa, meticuloasa
  • sa scrii cod ingrijit, frumos formatat si comentat
  • sa fii capabil sa lucrezi intr-o echipa
  • sa fii o persoana comunicativa
  • sa ai initiativa
  • sa fii o persoana informata care isi doreste in permanenta sa fie la curent cu cele mai noi tehnologii si inovatii

Descrierea jobului

In ce consta jobul?

Echipa noastra se ocupa de mentenanta, upgradeul si dezvoltarea continua a magazinului online theMakeupshop. Magazinul nostru online ruleaza pe o platforma ecommerce custom, dezvoltata de la zero de catre noi.

Activitatea departamentului de dezvoltare software se desfasoara la punctul nostru de lucru din Iasi.

Ce oferim?

  • Vei face parte dintr-o echipa tinara, dinamica, ambitioasa care urmareste in permanenta sa fie numarul unu. Suntem cel mai mare magazin online din Iasi (premiu CCI Iasii magazinul online cu cea mai mare cota de piata din Romania pe domeniul produselor de machiaj.
  • Mediul de lucru placut, flexibil, cu acces la sala de sport din incinta sediului nostru, la zona de picnic, piscina, parc, gradina cu pomi fructiferi.
  • Training-uri de perfectionare decontate de firma si participarea la workshop-uri si conferinte de profil din Romania.
  • Salariul motivant ce este direct relationat cu cunostintele si realizarile tale plus bonusuri.
  • Transportul este asigurat de catre firma direct sau prin decontarea carburantul.

MAKEUP SHOP S.R.L. – Importă si distribuie produse cosmetice pentru machiaj. In momentul de faţă Makeup Shop SRL este importator si distribuitor exclusiv in Romania pentru următoarele branduri:

Sleek Makeup – UK Kett Cosmetics – SUA Real Techniques – SUA Eco Tools – SUA Lioele – Korea Red Cherry – SUA Duo- SUA Glazel Visage - Polonia

Tot compania Makeup Shop SRL operează si primul magazin de retail al grupului deschis in Iulius Mall Iasi.

Operează cel mai mare magazin online de produse cosmetice pentru machiaj din România www.makeup-shop.ro

Middle / Senior PHP Web Developer  -  Makeup Shop SRL