Metrolog

TRISTAR STEEL SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice (inginerie mecanica, stiinta materialelor );
- Limba Engleza (constituie avantaj);
- Cunostinte avansate utilizare PC (pachet Office);
- Cunostiinte tehnice bune la nivel teoretic despre: utilaje, prelucrari mecanice, galvanizare, tehnologia / stiinta materialelor;
- Bune ablitati de analiza si sinteza;
- Abilitati de comunicare, organizare si coordonare;
- Flexibilitate si dorinta de a invata.

Descrierea jobului

  • Monitorizeaza conformitatea echipamentelor de masurare si monitorizare (EMM) si supervizeaza procesul de control dimensional si de forma al calitatii produselor, asigurandu-se ca acestea indeplinesc standardele de calitate si cerintele clientilor;
  • Asigura identificarea, controlul, verificarea, etalonarea, ajustarea, intretinerea, manipularea, pastrarea si utilizarea echipamentelor de masurare si monitorizare, pentru a mentine precizia necesara si a demonstra conformitatea produsului cu conditiile specificate;
  • Asigura rezultate valide ale echipamentelor de masurare si monitorizare inclusi dovezi ca EMM-urile sunt etalonate sau verificate la intervale specificate sau inainte de intrebuintare conform cu etaloane specifice;
  • Asigura evidenta EMM-urilor precum si identificarea lor prin marcare cu numarul de inventor al acestora;
  • Tine evidenta verificarilor EMM-urilor;

TRISTAR STEEL S.R.L. – cu sediul în mun. Târgoviște, str. Ilfovului, nr.6, este specializată în prelucrarea și tratarea barelor din oțel pentru export.

Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 23 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos