Gratis

Merchandiser / Key Account Executive

COMPANIA INDIILOR ORIENTALE PROD SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Merchandiser: Vei juca un rol esențial în cadrul departamentului de vânzări, gestionând cu atenție sortimentul de produse din cadrul magazinelor pentru a maximiza expunerea și vânzarea produselor CIO.

Key Account Executive: Pentru acest rol vei gestiona și dezvolta vânzările în zona alocată, concentrându-te pe comerțul Tradițional și pe canalele IKA. Responsabilitățile tale vor include prezentarea și promovarea produselor companiei noastre, utilizând argumente solide pentru a convinge clienții existenți și potențiali.

Candidat Ideal:
  • Experiență de minim 2 ani în vânzări / mercantizare de preferat categorii de produse FOOD;
  • Cunoaște piața din zona alocată (TT si IKA);
  • Deține abilități excelente de comunicare, de persuasiune și de negociere;
  • Persoană responsabilă și capabilă să respecte procedurile de lucru;
  • Experiență în construirea relațiilor puternice cu clienții cheie din zona alocată;
  • Persoană motivată, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultate;
  • Posesor carnet auto categoria B;
  • Disponibilitate de a face deplasări în zona alocată.

Descrierea jobului

Descriere rol - Merchandiser:
  • Acoperă magazinele din comerțul tradițional respectiv IKA pe județele arondate cu focus pe magazinele din comerțul tradițional;
  • Asigură aprovizionarea permanentă a rafturilor cu toate produsele CIO existente în depozitul magazinului;
  • Asigură maximum de prezență, vizibilitаte, impаct și accеsibilitate pеntru toatе produsele CIO;
  • Verifică termenele de valabilitate ale produselor și să le expune în funcție de termene (FEFO);
  • Controlează zilnic existența etichetelor de preț la raft pentru fiecare produs în parte;
  • Evaluează stocul și recomandă propunere de comandă pentru asigurare stoc optim (evitare situații OOS);
  • Informează șeful direct de evoluția sortimentală și a prețului produselor similare furnizate de firme concurente.

Descriere rol - Key Account Executive:
  • Acoperă magazinele din comerțu tradițional respectiv IKA pe județele arondate;
  • Prezintă, promovează și pune în vânzare produselor CIO folosind argumente solide în fața clienților existenți și potențiali;
  • Crează o imagine favorabilă pentru companie pe piața de profil;
  • Colaborează cu personalul magazinelor pentru a obține cele mai avantajoase spații de expunere;
  • Asigură ca toată gama de produse aprovizionată să fie expusă în magazin (creștere sortiment vândut/spațiu majorat la raft);
  • Monitorizează piața de profil și a competiției, prin vizite zilnice în teren atât independent cât și cu agenții distribuitorilor;
  • Prezintă, ofertează valorificarea promoțiilor lunare și a produselor noi;
  • Prospectează piața din teritoriul arondat în vederea identificării de noi clienți;
  • Mod de lucru flexibil, rutare săptămânală standardizată;
  • Îndeplinește lunar obiectivul de vânzări/mercantizare.

Descrierea companiei

www.cio.ro - recrutare@cio.ro

Compania Indiilor Orientale (CIO) reprezintă un brand românesc, înființat în anul 1995, moment în care a înțeles că diferența dintre o mâncare bună și o mâncare excelență o face de artă de a echilibra aromele și condimentele. Astăzi, CIO se situează în topul producătorilor de condimente și plante aromatice din România, fiind pe locul doi în topul producătorilor de piper, pe piață locală, dar și în topul producătorilor de ingrediente pentru patiserie-cofetărie.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024