Publicat 07 Ian 2019 | Expiră 07 Feb 2019

Medic veterinar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Vrei să lucrezi într-o companie multinațională cu experiență în domeniul creșterii de bovine Angus, într-un mediu de lucru tânăr și dinamic? La Karpaten Meat ai un pachet de beneficii atractiv (salariu motivant în funcție de performanțe, prime, zile suplimentare, concediu odihnă, etc.), oportunități de dezvoltare personală și profesională, cât și traininguri.

Cerințe::
• Eşti absolvent al unei facultăți de medicină veterinară
• Ai cunoștințe de bază în anatomia, patologia şi tratamentul bovinelor
• Îți place să lucrezi în mijlocul naturii
• Dorești să lucrezi cu tehnologii noi și tehnici de lucru moderne
• Ai abilitatea de a lucra atât în cadrul unei echipe, cât și individual
• Ești operativ/ă în realizarea obiectivelor şi a sarcinilor trasate
• Ai carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

• Urmărirea evoluției efectivului de bovine, aplicarea protocoalelor la intrarea în fermă, dar şi la plecarea din fermă
• Recepția sanitar-veterinară a bovinelor venite din import urmărind protocolul de carantină
• Examinarea stării de sănătate a bovinelor și diagnosticarea acestora
• Vaccinarea bovinelor și aplicarea tratamentelor necesare
• Consultanță cu privire la creşterea şi îngrijirea bovinelor
• Supravegherea siguranței bovinelor
• Monitorizarea stării de sănătate a bovinelor și semnalarea oricărui simptom referitor la eventuale boli
• Monitorizarea stării de sănătate, dezvoltarea vițeilor şi oferirea de îngrijiri speciale
• Coordonarea mişcărilor de animale privind selectarea, rearanjarea și livrarea lor către clienţii companiei

Descrierea companiei

Who we are?
Our values are what binds us all as a unit and as a company. Our values are our way to success. Our employees bring our values to life, while focusing to improve the life of our clients, partners and consumers: Integrity Leadership and Innovation Responsibility Passion for Success
What we do?
The group of companies KARPATEN MEAT is a multinational company active in the agricultural / livestock field located in Sibiu. The company has the largest breeding farm of Angus beef cattle in Europe. The production system includes all stages of production, starting with breeding of Angus cattle on the Romanian pastures, to calves production, to fattening until a specialized processing of the beef and its marketing to export and in Romania.

Karpaten Meat Group
+40 736 620 911
recruiting@karpaten-meat.com

Expirat
Medic veterinar  -  KARPATEN MEAT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles