Gratis

Medic Specialist / Primar

Centrul Medical LOTUS MED
12 poziții

Candidatul Ideal

Centrul medical integrat de diagnostic și tratament LOTUS-MED isi extinde echipa, cautand medici primari sau medici specialisti pentru urmatoarele specialitati:
- Alergologie și imunologie clinică - Cardiologie - Diabet zaharat, nutriție și boli metabolice - Neurologie - Psihiatrie - Obstetrica-Ginecologie

Cerintele postului:
  • Studii de specialitate
  • Certificari si autorizatii: Certificat de Membru eliberat de, Colegiul Medicilor, Avizul Anual de Libera Practica precum si Asigurare Malpraxis.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• efectueaza examenul clinic al pacientului si stabileste diagnosticul;
• cunoaste si raspunde de respectarea protocolului clinico-terapeutic;
• efectueaza investigatiile functionale specifice;
• explica procedurile sau tratamentele prescrise pacienților; evaluaeaza si planifica cerintele de tratament;
• completeaza fisa medicala a pacientului;
• mentine confidentialitatea datelor medicale ale pacientilor.

Va rugam sa transmiteti candidatura dvs (CV) la adresa hr@lotus-med.ro, cat si la adresa cariere@lotus-med.ro

Centrul medical integrat de diagnostic și tratament LOTUS-MED s-a înființat în anul 1998 în București și activează în segmentul medical privat, oferind servicii medicale clinice și de laborator, inclusiv anatomie patologică.

În prezent, LOTUS-MED oferă servicii medicale din peste 20 de specialitati, dezvoltând centre integrate în care pacienții sunt tratați multidisciplinar precum Centrul integrat în tratarea afecțiunilor oncologice sau Centrul integrat de Diabet, Nutriție și Boli Metabolice.

La LOTUS-MED pacienții au acces la toată gama de investigații imagistice (CT, RMN, DXA, mamograf 3D cu tomosinteza).

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024